Grenton Smart Panel - Funkcjonalności nowego panelu

Nowy panel dotykowy realizuje wszystkie funkcjonalności aktualnie dostępnego Panelu Dotykowego bez wyświetlacza - tj. umożliwia sterowanie z wykorzystaniem m in. zdarzeń: krótki click, krótkie/długie trzymanie, posiada wbudowany czujnik temperatury oraz światła.


(Kliknij aby powiększyć)Smart Panel ma jednak zdecydowanie większe spektrum zastosowań, m.in. w zakresie wizualizowania stanu obiektu oraz przekazywania inteligentnych notyfikacji. Funkcjonalności Grenton Smart Panel poszerzone są również o obsługę gestów (interfejs bezdotykowy). Użytkownicy mają również prosty dostęp do wyświetlania dowolnych parametrów systemu, szerokiego katalogu ikon czy dowolnego tekstu (technologia FreeDrawing) na centralnie umieszczonym wyświetlaczu.


Obsługa gestów pozwala poszerzyć możliwości konfiguracyjne panelu – za pomocą gestów możemy na przykład przełączać kolejne ekrany, na których będziemy mieć dostęp do innych funkcji niż na poprzednio otwartym ekranie (następuje zmiana działania przycisków oraz odpowiednio zmiana ikon na wyświetlaczu).


Dzięki zainstalowanemu czujnikowi odległości system pozwala na rozświetlanie wyświetlacza tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Panel dodatkowo wyposażony jest w buzzer oraz wibrę by dostarczyć w pełni immersyjne doznania użytkownikowi.


Okablowanie i montaż

Moduł Grenton Smart Panel jest modułem przewodowym montowanym tak jak Panel Dotykowy bez wyświetlacza (Grenton Touch Panel), w standardowej puszcze fi60. Należy doprowadzić do niego przewód magistralny TF-Bus – przewód min. czterożyłowy o stałej impedancji falowej. W zakresie podłączenia do CLU nie ma w tym wypadku żadnej różnicy w porównaniu do modułów Grenton Touch Panel.


Dostępność

Szanowni Państwo, Grenton Smart Panel właśnie przechodzi ostateczną fazę weryfikacji i testów, tym razem u pilotażowych klientów (stan na 18.01.2018). W związku z tym od dnia 25.01.2018 Smart Panel pojawi się na platformie B2B i będzie można składać na niego zamówienia. Dealerzy i dystrybutorzy, którzy w 2017 roku zgłosili zapotrzebowanie na to urządzenie otrzymają dostawy jeszcze w styczniu, kolejnie zamówienia będą realizowane w lutym.