Funkcjonalności modułu GRENTON GATE MODBUS i GRENTON GATE ALARM

Moduły GATE pozwalają (w zależności od wersji) na pełną integracje z centralami alarmowymi Satel Integra oraz komunikacje z urządzeniami komunikującymi się w standardzie MODBUS RTU. W kolejnych aktualizacjach oprogramowania zostanie dołożona pełna integracja z centralami alarmowymi Jablotron oraz obsługa standardu REST (zapytań http) w ramach kolejnego modułu o nazwie GATE MULTIMEDIA.


Okablowanie

Moduł Gate jest modułem przewodowym montowanym w rozdzielni, wyposażony jest w standardowe złącza magistralne TF-Bus (z którego można zasilić moduł) oraz w złącze Ethernet po którym następuje komunikacja z jednostką CLU. Do modułu należy doprowadzić trzy żyły od centrali urządzenia komunikującego się w standardzie MODBUS. Centrala alarmowa komunikuje się z modułem GATE po sieci ETHERNET.


Integracja z Satelem

Dzięki modułowi GATE można dodać do obsługi w systemie Grenton dowolne urządzenie wejściowe (czujnik ruchu, kontaktron itd.) i wyjściowe podłączone do centrali systemu alarmowego. Moduł ten pozwala również na uzbrajanie i rozbrajanie dowolnych stref utworzonych w systemie alarmowym.


Integracja z Modbus

Moduł Gate pozwala na odczyt dowolnego parametru urządzenia komunikującego się w standardzie MODBUS RTU. Konfiguracja musi być zrealizowana zgodnie z wytycznymi producenta urządzenia podłączonego do modułu GATE.