Przyczyną mrugających (żarzących się) diod na panelu dotykowym są najczęściej problemy z komunikacją lub zasilaniem panelu. Poniżej przedstawiono listę najczęstszych powodów występowania takiego zjawiska:


  • Niedociśnięte złączki magistralne lub niedokręcone złącza adapterów

Sprawdź poprawność połączenia złącz magistralnych na wszystkich urządzeniach przewodowych Grenton. Wypnij i podłącz ponownie złącza magistralne upewniając się, że są zamontowane w poprawny sposób.


  • Uszkodzony przewód magistralny

Sprawdź miernikiem czy ciągłość każdego z przewodów magistralnych została nienaruszona.  


  • Spadek napięcia na magistrali

W przypadkach, gdy zastosowaliśmy nieodpowiednie zasilenie magistrali mogą pojawić się spadki napięcia. Najszybszym sposobem zweryfikowania tego zjawiska jest pomiar napięcia na złączu magistralnym między pinami GND i Vcc. Napięcie poniżej 4,7 V DC może powodować zakłócenia w komunikacji magistrali.


  • Zamienione przewody magistralne

Przy wynoszeniu magistrali na obiekt i stosowaniu adapterów zwróć uwagę na podłączenie odpowiadających sobie przewodów po obu stronach przewodu magistralnego. Zamiana złącz komunikacyjnych z zasilającymi może spowodować nieprawidłową komunikację urządzeń.

Najlepszą praktyką ominięcia takiej sytuacji jest stosowanie tego samego koloru przewodów skrętki do każdego z typów przewodu magistralnego np.: zielony i biało zielony dla pary komunikacyjnej (A i B) oraz brązowy i biało brązowy dla pary zasilania (Vcc i GND).

Zwracaj również uwagę, czy złącze męskie magistrali TF-Bus jest wkładane w odpowiedni sposób to wtyku żeńskiego.Jeżeli problem w dalszym ciągu występuje, skontaktuj się z działem wsparcia technicznego poprzez formularz dostępny pod następującym adresem: Link.