Rozpocznij nowy wątek

Zasilacz jednobarwnych taśm LED do LED RGBW

Chciał bym zrealizować sterowanie jednobarwnymi paskami LED.

Na podstawie schematu dla modułu LED RGB rozumiem, że potrzebny jest zewnętrzny zasilacz 24V DC.

Zasilacz musi być ciągle podłączony po stronie 230V a sterowanie odbywa się po stronie niskiej.

Maksymalny prąd na 4 kanały to 20 A.

Czyli sumaryczna moc taśm 24V*20A = 480W - po odliczeniu zapasu mocy rozumiem, że mógłbym podpiąć w sumie około 30m taśmy (15W/1m)

Czy moje rozumowanie jest słuszne ?

Jakie zasilacz (z praktyki) możecie polecić - czytałem, że zdarzało się się, że zakłócały pracę czujników temp.

Jakie taśmy LED polecacie ?

Nie wiem czy aktualne, ale polecam i stosuję zasilacze MeanWell a taśmy polskiego producenta Neonica.

Ja mam 3 zasilacze meanwell i jest problem ze po uruchomieniu pojedynczego kanału zakłóca mi 1-wire i pokazują temp o kilka stopni niższą. 

Ktoś próbował z większymi zasilaczami Phoenixa? Mam takie na obiekcie i zamierzam wykorzystywać do zasilania obwodów niskonapięciowych oraz oświetlenia. Moc jednego zasilacza to jakieś 1000W, plus dla obwodów "oświetlenia awaryjnego" - działającego bez sieci zawodowej, w tym zasilenia automatyki, stoję moduł UPS tego samego producenta dla 24V z zestawem akumulatorów.

Czy jakieś zasilacze na szynę din do taśm led moglibyście polecić? 

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz