Rozpocznij nowy wątek
Z odpowiedzią

Bus Module wydajność prądowa.

Witam. Grenton 2.0 proponuje zasilanie magistrali poprzez aparat Bus Module zasilany z 24 VDC. Ja chcę poszczególne sekcje magistrali zasilać z podwójnego zasilacza buforowego każdy zasilacz zasilany z innej fazy w chwili zaniku jednej z faz pracę elektroniczne przejmuje drugi) taki akurat mam, ale jego wydajność prądowa to 15 A. Zasilacz oprócz Grentona ma zasilać jeszcze inne odbiory dlatego taki zapas. 

Czy Bus module zasilony z takiego zasilacza ograniczy mi prąd podany na sekcje magistrali F-BUS do tych wymaganych 1 A ,max 1,5A ?

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry Panie Krzysztofie,

Prąd w tym przypadku zostanie ograniczony przez tasiemki magistralne, które nie przepuszczą więcej niż 1A. Przy tak dużym systemie, nie można go zasilić tylko w jednym miejscu - system musi być "dosilany" co 1A. 

Swoją drogą 15A to bardzo duży prąd dla systemu - dla 48 modułow na 1 moduł CLU, nawet gdyby były to same moduły RELAY 4HP (największy prąd), to zapotrzebowanie prądowe takiego systemu wyniesie około 5A. Taki system, powinien być dosilony w 5 miejscach, ale dla niego wystarczy spokojnie zasilacz 6A.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton 

1 komentarz

Odpowiedź

Dzień dobry Panie Krzysztofie,

Prąd w tym przypadku zostanie ograniczony przez tasiemki magistralne, które nie przepuszczą więcej niż 1A. Przy tak dużym systemie, nie można go zasilić tylko w jednym miejscu - system musi być "dosilany" co 1A. 

Swoją drogą 15A to bardzo duży prąd dla systemu - dla 48 modułow na 1 moduł CLU, nawet gdyby były to same moduły RELAY 4HP (największy prąd), to zapotrzebowanie prądowe takiego systemu wyniesie około 5A. Taki system, powinien być dosilony w 5 miejscach, ale dla niego wystarczy spokojnie zasilacz 6A.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton 

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz