Rozpocznij nowy wątek

Clu 2.0

Witam, Posiadam wersje clu w wersji pierwszej wraz z wszystkimi modułami. Teraz pytanie czy aby wszystko działało przez chmurę wystarczy, że wymienię tylko clu na nowe 2.0 czy muszę także wymienić każdy moduł wejść itd?

2 osób ma to pytanie

Z tego co pisali ludzie na forum https://www.facebook.com/groups/grenton/ to wystarczy wymienić CLU na 2.0

Z tego co ludzi pisali... no właśnie, a gdzie jest Grenton? Jako użytkownik systemu v1 nie mogę namierzyć kompletnej, konkretnej, rzetelnej informacji co oznacza to dla użytkowników v1 pod kątem rozbudowy ich systemu.

1. Jakie są zasadnicze różnice między v1 a v2?

2. Czy CLU v2 może współpracować z modułami v1 i innymi CLU v1?  (mam 2 CLU a przymierzam się do trzeciego)

3. Czy dokupione moduły v2 mogą współpracować z CLU v1?

4. Czy najnowsze ściągnięte OM wspierają (bez ryzyka awarii) CLU v1?

Wydaje mi się, że takie zestawienie powinno się dawno pojawić w dziale Baza wiedzy / FAQ czy też powinien się pojawić jakiś krótki oficjalny dokument rozwiewający wszelkie wątpliwości. No chyba, że istnieje a ja do niego nie dotarłem, acz szukałem.

Podbijam temat. Czy ktoś wie jak będzie wyglądała współpraca V1 i v2?

Pozdrawiam

To i ja jako uzytkownik v1 podpytam o to samo - mam traktowac instalacje na clu v1 i clu v2 jaklo dwie oddzielne instalacje czy da sie to jakos polaczyc w jedna calosc?

Witam Panów

Rozmawiałem z supportem i powiedzili mi, że nowe moduły 2.0 zasilane są 24V z magistali TF-BUS. Z magistali zasilane też jest CLU 2.0.  Z grubsza oznacza to, że instalacje CLU 1.0 i 2.0 są niekompatybilne na poziomie zasilania magistali TF-BUS. Oczywiście można by zasilać stare i nowe moduły z różnych zasilaczy, ale to raczej nie ma sensu. Podobno mają uruchomić chmurę dla wersji CLU 1.0.

Pamiętam na szkoleniu w listopadzie 2017 jak dziś, że było obiecane iż kompatybilność będzie :-)

Dlaczego z różnych zasilaczy bez sensu? Akurat przy założeniu, że magistrala jest na skrętce (4 pary), a bieżąca magistrala wykorzystuje 2 pary, spokojne można by na pozostałych użyć alternatywnej magistrali dla v2 z 24V, tak myślałem, że to będzie.
Szkoda, że ponownie informacja nieoficjalna i ponownie żałuję, ze to nie Grenton oficjalnie się wypowiada jak to może współpracować.

Nie mam nic przeciwko wielu zasilaczom, ale można to zrobić też z jednym: 1. Nowe CLU 2.0 zasilane z magistrali 24V. 2. Moduły 2.0 zasilane z magistrali 24V. 3. Stare CLU 1.0 zasilane bezpośrednio z zasilacza przez zaciski. Pewnie może być ten sam zasilacz 24V. 4. Moduły 1.0 zasilane z CLU 1.0 poprzez magistaralę. 5. Na koniec trzeba połączyć magistralę A/B z CLU 1.0 i 2.0 z pominięciem zasilania. Tu pojawia się zagadnienie, czy nie będzie problemów z komunikacją. Teoretycznie nie powinno tak być. 6. No i zostaje nam stary zasilacz od CLU 1.0, jeśli nie miał napięcia 24V, albo mamy dwa zasilacze:-)
Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz