Rozpocznij nowy wątek

Skomplikowany interfejs do Grentona na smartfon.

Może komuś nie odpowiada zbyt duża ilość informacji- mnie też. Dlatego interfejs ma zwracać uwagę na te ikonki, które są kolorowe. Ogólnie mam na nim wszelkie potrzebne ogólne informacje.

Przy braku napięcia w domu na ekranie pojawia się żółta tabliczka informacyjna. Podobnie przy zwarciu na 1-Wire.

Kolory i obrazki ikonek zmieniają się, np. po zachodzie słońca jest księżyc za chmurką. Kolor termometru zmienia się w zależności od temperatury zewnętrznej. Kolor okna w domku podobnie. Teraz to budowa, więc zimny niebieski. Strzałki obok termometru pokazują, czy temp. w ciągu ostatniej godziny wzrosła czy spadła. Wskaźnik temp. kominka ma zakres 40-100 stopni.

Może Was zainspiruje.

image

Kolejne ekrany interfejsu nie są aż tak przeładowane i wyglądają normalniej.

image

Witajcie 

Userze Benek - mógłbym prosić o kontakt - t.wojech@gmail.com? Kilka pytań, nie chce tu spamować. 

Pozdrawiam!.

Witam,

mam małe pytanie, chciałbym żeby na moim smartfonie była wyświetlana aktualna temperatura danego pomieszczenia. Jaki pownienem użyć skrypt aby temperatura się pojawiła. Mam w pokojach grenton touch panele 4 i 8 dotykowe.

z góry dziękuje i pozdrawiam

Paweł

Do wyświetlenia temperatury z panelu na smartfonie nie potrzeba skryptu. 

Temperaturę można wyświetlić wybierając w Visual Builderze obiekt "Tekst", a jako źródło tego obiektu trzeba wstawić cechę "value" bezpośrednio z czujnika temperatury z dowolnego panelu i to wszystko.

Dodam, że temperatura dodana jako tekst będzie wyświetlać wartość z dwoma miejscami po przecinku.

Jeśli nam zależy na wyświetlaniu wartości całkowitej to musi być skrypt, albo "ściśnięcie" ramki w VB, aby setne były niewidoczne :-).

Ja stosuję skrypt:

W VB klikasz dwukrotnie w CLU.

W zakładce cechy użytkownika dodajesz cechę o nazwie np. temp_1 typu number.

Uruchamiasz poniższy skrypt:

local temp_1=CLU->czujnik_temp_1->Value

local zaokr_temp_1 = math.ceil(temp_1)

CLU->temp_1_zaokr = zaokr_temp_1

gdzie:

czujnik_temp_1 to dany czujnik temperatury,

local temp_1 to zmienna lokalna widziana tylko w skrypcie,

zaokr_temp_1 to druga zmienna lokalna, która się wpisze do globalnej,

temp_1_zaokr to zmienna globalna widziana wszędzie gdzie zechcesz i wyświetlisz ją w obiekcie TEXT, ale już jako liczbę całkowią zaokrągloną.

ok dziękuje udało się i działa :)

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz