Rozpocznij nowy wątek

Skomplikowany interfejs do Grentona na smartfon.

Może komuś nie odpowiada zbyt duża ilość informacji- mnie też. Dlatego interfejs ma zwracać uwagę na te ikonki, które są kolorowe. Ogólnie mam na nim wszelkie potrzebne ogólne informacje.

Przy braku napięcia w domu na ekranie pojawia się żółta tabliczka informacyjna. Podobnie przy zwarciu na 1-Wire.

Kolory i obrazki ikonek zmieniają się, np. po zachodzie słońca jest księżyc za chmurką. Kolor termometru zmienia się w zależności od temperatury zewnętrznej. Kolor okna w domku podobnie. Teraz to budowa, więc zimny niebieski. Strzałki obok termometru pokazują, czy temp. w ciągu ostatniej godziny wzrosła czy spadła. Wskaźnik temp. kominka ma zakres 40-100 stopni.

Może Was zainspiruje.

image

Kolejne ekrany interfejsu nie są aż tak przeładowane i wyglądają normalniej.

image

Witajcie 

Userze Benek - mógłbym prosić o kontakt - t.wojech@gmail.com? Kilka pytań, nie chce tu spamować. 

Pozdrawiam!.

ok dziękuje udało się i działa :)

:-) Masz aktualną wersję. Te "inne" ikonki to trochę pracy i modyfikacji w OM. Ale da się! Może kiedyś Grenton zafunduje użytkownikom coś, co pozwoli na tworzenie własnych ikon z zaimportowanych plików graficznych...

Benek, dzięki za Twoje informacje. Przyznam że wiem już jak zmieniać same grafiki w skórkach ale mam pytanie - do tej ikonki reprezentujacej temperaturę (a właściwie ikonek) której kontrolki użyłeś w OMie?

Skopiowanie całego katalogu? Owszem. Zawsze warto mieć wersję działającą OM.

Po podmianie ikonek aby widać je było w interfejsie musisz wgrać interfejs na urządzenie. Po ponownym uruchomieniu może wcale OM nie odpalić, nawet ten skopiowany wcześniej cały katalog. Będzie wtedy krzyczeć o pliki, ścieżki i po ptokach... Pozostanie reset CLU, odczyt konfiguracji, nowy projekt itd.

Ale do odważnych świat należy! :-)

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz