Rozpocznij nowy wątek

Skomplikowany interfejs do Grentona na smartfon.

Może komuś nie odpowiada zbyt duża ilość informacji- mnie też. Dlatego interfejs ma zwracać uwagę na te ikonki, które są kolorowe. Ogólnie mam na nim wszelkie potrzebne ogólne informacje.

Przy braku napięcia w domu na ekranie pojawia się żółta tabliczka informacyjna. Podobnie przy zwarciu na 1-Wire.

Kolory i obrazki ikonek zmieniają się, np. po zachodzie słońca jest księżyc za chmurką. Kolor termometru zmienia się w zależności od temperatury zewnętrznej. Kolor okna w domku podobnie. Teraz to budowa, więc zimny niebieski. Strzałki obok termometru pokazują, czy temp. w ciągu ostatniej godziny wzrosła czy spadła. Wskaźnik temp. kominka ma zakres 40-100 stopni.

Może Was zainspiruje.


image


Kolejne ekrany interfejsu nie są aż tak przeładowane i wyglądają normalniej.


imageMoim zdaniem super pomysł i bardzo fajne wykonanie. Muszę usiąść nad swoimi interfejsami bo widzę, że da się tu dużo fajnego wymyślić. 
Dzięki za inspirację :)

Rzeczywiście super wykonanie i świetny pomysł (podobnie jak interfejsy dla dzieci). Muszę nad swoim popracować bo po obejrzeniu takiego projektu zwykłe przyciski poustawiane w równe rządki wydają się śmiesznie banalne.

A możesz przybliżyć jak technicznie robisz że te ikonki zmieniają kolory (rozumiem że to zmienia się wyświetlany obrazek) w zależności od zmiany stanu źródła?


Pozdrawiam Karol.

Jak ikonki zmieniają kolory? Załóżmy, że chcemy wyświetlać 3 różne kolory symbolu termometru. Tworzę 3 ikonki, każda w stanie niewidocznym i widocznym i nakładam je na siebie graficznie (te same współrzędne). W przypadkach, gdy np. za chmurką ma być słońce lub księżyc, należy zwrócić uwagę na kolejność dodawania ikonek do ekranu.


1 osoba lubi to
Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz