Rozpocznij nowy wątek
Odpowiedziano

Terminacja

Witam,

Przeglądam sobie ten Support Portal i na wszystkich waszych schematach widnieje zakończenie linii tzw. terminacja. Jak wiemy TF-bus jest modyfikacją magistrali 485. Jak się nie mylę do terminacji magistrali 485 używa się rezystancji 120 Ohm. Pytanie moje jest więc takie, jak realizować to w TF-bus i czy jest to wymagane. Jeżeli jest to jakie konsekwencje może powodować brak terminacji i czy występowały takowe z tym problemy u klientów. Nie widzę natomiast żadnego rozwiązania w B2B.

Pozdrawiam. 

Najlepsza odpowiedź

Dzień dobry Panie Krystianie, 

jest dokładnie tak jak Pan napisał - prawidłowo wykonana magistrala systemu powinna zostać zakończona z obydwu stron terminatorami o rezystancji 120 Ohm. Brak terminatorów może powodować niestabilność komunikacji oraz przyczyniać się do występowania problemów w systemie.

Terminatory nie są oferowane jako akcesoria, ponieważ dostarczane są w opakowaniu razem z CLU.

Pozdrawiamy,

Zespół GRENTON

1 osoba ma to pytanie

Odpowiedź

Dzień dobry Panie Krystianie, 

jest dokładnie tak jak Pan napisał - prawidłowo wykonana magistrala systemu powinna zostać zakończona z obydwu stron terminatorami o rezystancji 120 Ohm. Brak terminatorów może powodować niestabilność komunikacji oraz przyczyniać się do występowania problemów w systemie.

Terminatory nie są oferowane jako akcesoria, ponieważ dostarczane są w opakowaniu razem z CLU.

Pozdrawiamy,

Zespół GRENTON

Dzień dobry , Niedawno odbierałem podzespoły od Państwa w tym nowy CLU , ale w pudełku oprócz anteny i kabelka magistralnego Tf bus dł. 5 cm nie było nic więcej . Czyli terminatora nie było . Pozdrawiam Ireneusz Zdebel

Pozostawię to bez komentarza Panie Ireneusz. Ja też nigdy nie widziałem terminatorów w pudełku z CLU. Grenton powinien odnieść się jakoś do tego zagadnienia. Tyle instalacji już oddałem i w żadnym nie użyłem ww. Proszę o oficjalne stanowisko i sprostowanie Supportu.

W moim CLU również nie było terminatorów (choć wcześniej o to pytałem i również dostałem informację, że będa razem z CLU) ...

Potwierdzam, u mnie w CLU również nie było terminatorów.

SmartPanel posiada wygodne zaciski śrubowe eliminujące konieczność zaciskania złącz ark. Czy możecie Państwo przedstawić metodę wykonania terminacji w przypadku, gdy SmartPanel jest na końcu magistrali ?

Witam 

Smart Panel na końcu magistrali. Kupujesz rezystor 120 Ohm w sklepie za 20 groszy i zwierasz nim zacisk A z zaciskiem B. Koniec zabiegów wszystko działa. Od 6 miesięcy każdy do każdego CLU dodają dwa terminatory. BRAWO.
Pozdrawiam.

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz