Rozpocznij nowy wątek
Z odpowiedzią

Wideodomofony

Jakie wideodomofony polecacie do integracji w aplikacji Home Manager?

Czy Derso Smart/Akuvox działa?

Najlepsza odpowiedź

Panie Wojciechu, najnowsza wersja aplikacji sterującej Home Manager umożliwia integrację z wideodomofonami komunikującymi się w standardzie SIP. Model podany przez Pana również wykorzystuje do komunikacji ten standard, a więc będzie współpracował z naszą aplikacji.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

Odpowiedź

Panie Wojciechu, najnowsza wersja aplikacji sterującej Home Manager umożliwia integrację z wideodomofonami komunikującymi się w standardzie SIP. Model podany przez Pana również wykorzystuje do komunikacji ten standard, a więc będzie współpracował z naszą aplikacji.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

Tutorial ?

Czy najnowsza wersja już jest czy dopiero będzie?

1 osoba lubi to
do czego podłaczyć Wideodomofon, chodzi mi o to żeby tylko kamerka była w ogrodzeniu a tablet do sterowania sytemem Grenton w salonie odbierał obraz

kamerę IP (musi obsługiwać protokół RTSP) trzeba podłączyć po prostu do tej samej sieci lokalnej

Czy komuś udało się ładnie zegrać videodomofon z Grentonem i może polecić konkretny model videodomofonu?

Witam

Działający system mam na Domofonie 2N Helios IP Verso(Potrzebna licencja Gold) i Serwerze SIP GrandStream UCM6202 Otwieranie furtki odbywa się przez Relay lub kodem z panelu na domofonie.

Ale Wideodomofon Derso też jest podobno sprawdzony.

1 osoba lubi to

Które funkcjonalności licencji są niezbędne przy  Verso?  

Witam

Na pewno potrzebna jest licencja wideo aby mieć dostępny strumień RTSP i do tego potrzebna jest jeszcze Licencja Integration żeby sterować otwieraniem furki itd (funkcja Automation)

Witam,

Czy ktoś ustawiał już przekierowania portów na routerze żeby można było korzystać z domofonu w aplikacji HM będąc poza LANem?

Maciej Goławski, czy mógłbyś powiedzieć jak skonfigurowałeś serwer rtsp do połaczenia z Home manager? Jaki adres wpisałeś w pola w obiect managerze?

Siedzę już z połaczeniem VERSO, UCM6202 i Home manager i jakoś ciężko to idzie.

Domofon łączy się z aplikacją Home manager ale nie wysyła obrazu.

Mam licencję gold na 2N

Pozdrawiam

Maksym, 

Co ciekawe po wprowadzeniu adreu: rtsp://10.1.1.170:554/h264_stream do Playera VLC obraz z dźwiękiem się pojawia.

W home managerze niestety nie.

Witam

Co do konfiguracji OM to adres IP Do strumienia w 2N:

http://<adres domofonu>/api/camera/snapshot?width=800&height=600&fps=15

Te same ustawienia rozdzielczości powinny być ustawione na domofonie bezpośrednio(strumień MJPEG) I trzeba w ustawieniach zabezpieczeń wyłączyć dostęp do strupienia MJPEG chroniony hasłem (ewentualnie może to być zostawione z hasłem tylko inny adres wtedy wpisujemy w OM)

Niestety wpisanie tego adresu nie pomaga. Jest zmiana polegająca na tym że kręci się kółeczko ale połączenia nie nawiązuje.

Domofon sugeruje adres rtsp:// <adres domofonu>:554/mjpeg_stream ale o ile w programie VLC super działa to w HM niestety odrazu wykrzyknik. 

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz