Rozpocznij nowy wątek
Odpowiedziano

Moduły z-wave innych firm

a czy możecie podać listę modułów z-wave innych firm, które działają z CLU? Interesują mnie przede wszstkim głowice termostatowe np. Danfoss lub nowa Fibaro

Najlepsza odpowiedź

Panie Tomaszu,

Sterownik systemu Grenton wyposażony jest w obsługę standardu Z-Wave i łączy się z urządzeniami komunikującymi się w tym standardzie. Natomiast czasem zdarzają się urządzenia niektórych producentów, które nie są do końca poprawnie obsługiwane. Cały czas rozszerzamy gamę urządzeń, których pełna obsługa dodawana jest do systemu. Na tę chwilę do systemu została dodana pełna obsługa urządzeń wylistowana w tym artykule (KB) na naszym portalu wsparcia Grenton, w sekcji FAQ

Zespoł Grenton

Odpowiedź

Panie Tomaszu,

Sterownik systemu Grenton wyposażony jest w obsługę standardu Z-Wave i łączy się z urządzeniami komunikującymi się w tym standardzie. Natomiast czasem zdarzają się urządzenia niektórych producentów, które nie są do końca poprawnie obsługiwane. Cały czas rozszerzamy gamę urządzeń, których pełna obsługa dodawana jest do systemu. Na tę chwilę do systemu została dodana pełna obsługa urządzeń wylistowana w tym artykule (KB) na naszym portalu wsparcia Grenton, w sekcji FAQ

Zespoł Grenton

1 osoba lubi to

Czy produkt: http://www.fakro.pl/okna-dachowe/akcesoria-do-okien-dachowych/akcesoria-wewnetrzne/roleta-arp/ w wersji z z-wave będzie współpracował z systemem? Zadowoli mnie odpowiedź "Tak", "Nie", albo "Nie wiemy i trzeba samemu przetestować" :) . 

Panie Przemysławie. Ten konkretnie produkt nie jest w tej chwili przez nas wspierany w aktualnej wersji.

Niemniej jednak pracujemy nad tym by dodać wsparcie tego produktu. W praktyce chodzi o dodanie technologii Z-wave Plus, w przypadku której prace po naszej stronie są na ukończeniu.

Proszę zatem śledzić sekcję Aktualności, gdzie będą pojawiały się informacje na temat nowości.

Zespół Grenton

Dziękuję za odpowiedź. Zauważyłem, że bardzo dużo obszarów jest "na ukończeniu" a funkcje będą dostępne "wkrótce". Nie wiem czy to powód do radości czy do zmartwienia, bo nad wieloma rzeczami Państwo pracują, ale chyba niewiele rzeczy udaje się skończyć i wdrożyć. Tak czy inaczej z systemu nie można tak po prostu zrezygnować, więc pozostaje czekać.

2 osób lubi to

Witam 

Kiedy będzie wprowadzona obsługa rolet Z-Wawe Fakro ?

Proszę o podanie terminu. 

Witam,

Zgaduję że rolety Fakro ARZ Z-Wave też nie są obsługiwane? (to jest Z-Wave plus)

Dokładnie. Integracja niestety chyba w lesie...

Witam,

z dokumentacji CLU możemy wyczytać:

"umożliwia połączenie systemu z każdym bezprzewodowym urządzeniem pracującym po Z-Wave".

Bardzo słabo drogi Grentonie takie kłamstewka pisać, to jak to jest z integracją rolety Fakro ARZ Z-Wave? Bo również mi pilno z tym tematem!

Odpowiadając na Panów pytania, chciałbym doprecyzować jedną kwestię, która może wiele wyjaśnić: 

- wymienione przez Panów produkty (jak również inne urządzenia Z-Wave zgodne ze standardem) są lub powinny być obsługiwane przez system jako tzw. "unknown module" w ramach zestawu komend "Basic Set". Z reguły pozwala to na zrealizowanie rozkazu uruchom/zamknij, włącz/wyłącz itp., co oznacza, że integracja ww urzadzeń z systemem GRENTON już jest możliwa.

Informacje podawane powyżej dotyczą dodania po stronie systemu biblioteki umożliwiającej wykorzystania w pełni możliwości integrowanego urządzenia przy zachowaniu sposobu konfiguracji spójnego dla pozostałych elementów systemu.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton  

Witam Czy możliwe jest podłączenie modułu zwave 6 w 1 zw100 do Grentona? Pozdrawiam Adam

Witam, 
podłączam się do wątku. 
W jednej z instalacji napotkałem na problem z integracją termogłowicy DANFOSS LIVING CONNECT Z 0014G0013. Owa termogłowica jest wykrywana jako tzw "unknown module" i do dyspozycji są wspomniane przez zespół supportu dwie bazowe komendy:

- BasicSet

-MultiChannelBasicSet

image

Nie do końca wiem, jak mogę skonfigurować działanie termogłowicy mając do dyspozycji tylko te dwie bazowe komendy. 

Dołączam tutorial instalacyjny zawierający wszystkie wspierane metody oraz cechy urządzenia 
Danfoss 014G0013
Będę wdzięczny za pomoc. 

pozdrawiam
Błażej

Zaloguj lub Zarejestruj sięaby zamieścić komentarz