Start a new topic

Aplikacja mobilna na Android Auto

Dobry wieczór,


Proponuję modyfikację obecnej aplikacji aby można ją było uruchomić na Android Auto w celu łatwiejszego wywoływania pewnych funkcji podczas przebywania w samochodzie.


Jak wiadomo coraz więcej aut posiada AA (Android Auto) i w związku z tym przydałoby się rozwiązanie które ułatwi użytkownikom np. otwieranie bramy czy przygotowanie domu do powrotu.


Dlaczego nie "normalny telefon"?

1. Nie zawsze jest możliwość zatrzymania się w trasie w celu zmiany jakiejś funkcji - często również zapominamy o czymś po chwili więc zmiana danego elementu za jakiś czas po zatrzymaniu to słaby pomysł.

2. Telefon często jest w spodniach bądź schowany gdzieś w schowku (podpięty pod AA) co nie ułatwia obsługi

3. Wracając do domu bezsensownym jest szukanie telefonu pod bramą bądź klikanie czegoś podczas rozmowy z inną osobą w telefonie...


Przykładów jest oczywiście dużo więcej.


Dlaczego więc AA?

Bo np. otwieranie bramy nie zadziała po GPS - bo wiadomo, że nie zawsze jedziemy do domu jak obok niego przejeżdżamy co by skutkowało otwieranie bramy w niechcianym momencie itp.Pomysł na AA:


Aplikacja konfigurowalna przez użytkownika/instalatora jak zwykła za pomocą script buildera - Powiedzmy drugi "pulpit" po przełączeniu widoku na AA, gdzie użytkownik mógłby sobie ustawić np. 3 duże przyciski które by wywoływały sceny przez niego ustalone:


Przykład:

1. Powrót do domu - otwiera bramy, wyłącza alarm, otwiera rolety

2. Wyjazd z domu - otwiera bramy, załącza alarm, zamyka rolety, wyłącza światła itp..

3. Dodatkowy np. na wcześniejsze załączenie ogrzewania gdy niespodziewanie szybciej będziemy wracali do domu itp..


Dzięki AA nie będzie trzeba szukać telefonu i kombinować tylko włączyć aplikację na ekranie w samochodzie i wcisnąć dany przycisk bądź jeżeli możliwa będzie integracja z Google Assistant to wypowiedzenie komendy (co oczywiście byłoby jeszcze większym usprawnieniem)


3 people like this idea
Login or Signup to post a comment