Start a new topic

Fibaro Smart Implant

Witam ponownie Czy grenton wspiera moduł Fibaro Smart Implant? czyli nowy UBS. Przy podłączeniu do clu wyświetla jako unknown module i nie znajduje czujników temperatury.

1 person has this question

Z informacji, którą dostałem to na dzień dzisiejszy nie ma planów wdrożenia Smart Implant'a.

Też chciałem go wykorzystać. Czy możesz wrzucić zrzut ekranu, jak przez CLU widziane jest to  urządzenie obecnie tzn, z czego można korzystać ?

Postaram się jutro wrzucić zrzut ekranu ale dopiero kolo godziny 21. Z tego co pamiętam tak tylko na szybko nie ma za wiele możliwości. Jutro postaram się wrzucić kilka zrzutów ekranu. Smuci mnie trochę że nikt z Grentona nie zabrał głosu i nie udzielił odpowiedzi na zadane przezemnie pytanie. Rozumiem że Grenton chce pozostać systemem zamkniętym ale jeżeli już zaczęli wspierać moduły Fibaro to powinni również robić implementacje nowych modułów. Ja na razie mam tylko CLU bo za 2 lata planuje zacząć budowę swojego domu, planowałem tu gdzie mieszkam zrobić kilka żeczy na Z-wave bo mam kilka modułów i chcialem sie poduczyć konfiguracji. Niestety pomimo zapowiedzi ze moduły Fibaro będą wspierane i że Fibaro dimmer 2 jest wspierany niestety do dzisiaj nie ma możliwości konfiguracji tego modułu bo nie ma opcji config. Teraz problem ze Smart implant który jest dla mnie idealny bo mozna podłączyć 6 czujników temperatury i d czujniki analogowe 0-10v, do tego są dwa wyjścia. Niestety Grenton widzi to jako nieznane urządzenie i nic nie da sie z tym zrobić. I teraz juz nie jest do końca przekonany czy Grenton w moim przypadku to dobry wybór.

Rozumiem, że dużo lepiej jest decyzję o nowym wdrożeniu podeprzeć konkretnym business case'em, jak np. dla modułu DALI, gdzie koszt roboczogodzin w dziale R&D zostanie pokryty ze sprzedaży samego modułu. Wdrożenia modułów innychproducentów nie dają takiego "komfortu" natomiast jeżeli w swojej ofercie nie mamy komplementarnego produktu, możemy traktować to jako wartość dodana, która zwiększy atrakcyjność systemu na rynku.

Ja potrzebuję Smart Implanta do kilku zastosowań. Jedno z nich to transformacja stacji uzdatniania wody znanej marki na V... na wersję Smart. Niestety urządzenie ma bardzo prosty kontroler, działa na Vdc i nie uważam za dobry pomysł wyprowadzanie sygnałów analogowych po ścianie do AnalogIN w rozdzielnicy. Stosując Smart Implant zabudowuję wszystko w urządzeniu i mam estetyczny sposób komunikacji z CLU.

Na koniec mała sugestia. Sam pracuję w dziale R&D w trochę innej gałęzi przemysłu i mamy sterownik, który działa w ilości kilkuset tysięcy na całym świecie. Podeście mojej firmy jest takie, że jeśli nie jesteś w stanie czego wdrożyć (nie masz wolnych zasobów lub to się nie kalkuluje) to daj możliwość klientowi, aby oprogramował sobie sam brakującą część (biorąc za to pełną odpowiedzialność). To daje realną i potwierdzoną przewagę na rynku, bo w obecnych czasach nawet dzieci programują Arduino.

Wracając do Smart Implanta i CLU. Wystarczy dać dostęp do parametrów Z-Wave (albo ich własnego definiowania jak w przypadku Gate ModBus) i wyświetlić jedynie okienko, że jest to konfiguracja zaawansowana i za prawidłowe funkcjonowanie odpowiada użykownik. Z resztą nawet przy standardowych funkcjach można stworzyć potwora, który zacznie żyć "własnym życiem" :)

Jak obiecałem, podrzucam zrzuty ekranu z modułu F smart implant. 

image

image

image

Ja niestety na razie wynajmuje dom bo mieszkam w Anglii i nie mam możliwości ciągnięcia kabli a bardzo chętnie bym chciał wszystko po kablu. Również pomimo że już dzieckiem nie jestem, nie potrawie programować, chociaż próbowałem coś się nauczyć ale jakoś zabrakło samozaparcia. 

pozostaje mi pozostać przy opracowanych i wdrożonych rozwiązaniach. 

Kupując F. smart implant wychodziłem z założenia że jak zespół Grenton zaimplementował moduł F. UBS to ten też będzie działał jak powinien, niestety się pomyliłem a zespół Grenton nawet nie raczy odpowiadać na pytania zadane na forum które sami założyli. Trochę takie podejście jest rozczarowujące, przyznasz chyba sam?

Ale może ty poradzisz sobie z tym modułem od F. i mi pomożesz to jakoś ogarnąć i uda się odczytać dane z czujników DS18 i z wejść analog, na razie nie bardzo mi zależy na wyjściach.

Login or Signup to post a comment