Start a new topic

Zarządzanie podlewaniem - ktoś robił to poprzez skrypt i wyświetlał na smart panelu?

Czy ktos może juz robił jakąś realizację z podlewaniem? Chodzi mi o coś podobnego do zarządzania ogrzewaniem... sekcja, godzina załączenia, czas działania, kolejna sekcja... tak jak w ogrzewaniu gdzie wybieramy pokój, ustawiamy temp... coraz więcej klientów o to pyta, programistą jestem średnim więc może są jakieś "gotowce"? Jeśli nie to z chęcią zlecę napisanie takiego skryptu.

1 person has this question

Witam

Raczej nic nie ma na grentona. Rozwiązałem podlewanie ogrodu w oparciu o sterowniki RLY-8 (8 wyjść) oraz Rapberry PI z zainstalowanym Home assistantem. Możesz też wykorzystać Blebox'y, bo łatwo jest zintegrować. Jest kilka "gotowców" do zarządania podlewaniem do HA. Napisanie tego na grentona to sporo pracy.

U mnie system podlewania wygląda tak, że rury, złączki, zraszacze są z Gardeny, a na wejściu układu jest po prostu elektrozawór, którym steruje przekaźnik. Ja popełniłem błąd, bo do wody powinno się używać elektrozaworów nisko napięciowych, a do wysterowania nimi najlepiej sprawdziłby się I/O Module.
Co do sterowania myślę, że najlepiej sprawdzi się wirtualny kalendarz żeby zarządzać harmonogramem. Kalendarz uruchamia cyklicznie scenę podlewania, która w najprostszym wariancie otwiera elektrozawór na określony czas. To tak z grubsza. Jak masz czujniki to możesz w takiej scenie przed otwarciem zaworu sprawdzić czy np. wilgotność gleby jest ok, czy prognozowane są opady itd. i np. pominąć podlewanie tego dnia.
Kompletnie nie o to mi chodzi. Prosze czytac ze zrozumieniem. Zrobienie podlewania to pikus. Chodzi o zarzadzanie nim z pozycji smartpanelu! Napisanie skryptu na smart panelu dla klienta.
Login or Signup to post a comment