Start a new topic

Czujnik wiatru w połączeniu z roletami

Cześć, mam mały problem z konfiguracją swojego systemu, otóż mam czujnik wiatru 0-10V i załóżmy że chce uzyskać efekt podniesienia rolet w momencie gdy wartość odczytana przekroczy 5V. Rysuje skrypt jeśli wartość jest większa bądź równa 5, moduł rolety wykona podniesienie. Ale co w przypadku gdy prędkość wiatru będzie spadać i rosnąć a czujnik zbierać wartości np. 1V / 6V. Roleta będzie mi się chciała ciągle podnosić. Chciałbym żeby już raz podniesiona roleta przez czujnik wiatru nie załączała się ponownie do momentu wciśnięcie przycisku jazdy w dół... jak to mogę skonfigurować? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Można ten skrypt rozpocząć od warunku, który sprawdzi wartość cechy użytkownika.

Po wykonaniu metody MoveUp przez moduł RollerShutter, zostanie zmieniona wartość cechy, aby skrypt nie był kolejny raz wywoływany.

Dziękuję za odpowiedź, zrealizowałem to w troszkę inny sposób dodając blokadę przycisku kiedy to prędkość wiatru będzie nadal zbyt duża żeby wykonać ruch roletą. Natomiast nurtuje mnie sprawa co w przypadku gdy mam 8 modułów Roller? Czy dla każdego muszę pisać skrypt czy mogę jakoś pogrupować?

Panie Pawle,

Może Pan to zrealizować za pomocą jednego skryptu, jednak musi on być znacznie rozbudowany. Ale również może Pan to wykonać kilkoma skryptami, wystarczy skopiować treść pierwszego i lekko modyfikując powielać.

Support

Login or Signup to post a comment