Start a new topic

Inspiracje do konfiguracji systemu Grenton

Cześć, 

Niedługo będę instalował w domu jednorodzinnym moduły Grenton i muszę przygotować scenariusze, które mi zaprogramuje Montażysta. 

Czy możecie podzielić się Waszymi pomysłami lub doświadczeniami co warto zautomatyzować w domu, żeby oszczędzić koszt mediów/energii lub poprawić komfort mieszkania? W internecie jest dużo ogólnych haseł, które ciężko mi ocenić czy mają sens czy nie. 

Na razie myślałem o takich pomysłach:

- po uzbrojeniu alarmu wyłączenie części gniazdek, ograniczenie wentylacji, sprawdzenie, czy brama garażowa i wyjazdowa jest zamknięta, zamknięcie głównego zaworu wody, rolety sterowane wg wskazań ze stacji pogodowej;

- scena "urlop" - j.w. tylko jeszcze temperatura spada do minimalnej możliwej przy podłogówce; 

- scena "powrót z urlopu" - przewietrzenie domu, podniesienie temperatury; 

- wentylacja na całą moc gdy ktoś bierze prysznic lub włączy się czujnik CO;

- światło "wędrujące" wraz z domownikiem po zmroku (wg danych ze stacji pogodowej lub serwisów internetowych) oraz osoba scena po 23, gdzie światło zapala się tylko w wybranych miejscach i na 10-20% mocy;

- scena "kino" - rolety się zamykają i włącza odpowiednie oświetlenie;

- nie wiem czy to możliwe - integracja wentylacji z klimatyzacją, tak żeby system odpowiednio zwiększał bieg klimatyzacji i wentylacji żeby w lecie uzyskać zadaną wcześniej temperaturę;

- scena "powrót do domu" - na bazie sygnału (jeszcze nie wiem jakiego) - otwiera się brama, następnie brama garażowa. Dodatkowo wieczorem podświetla podjazd i chodnik do domu;

- sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach wg preferencji zadanych przez domowników - podział na dzień i noc. 

1 Comment

Cześć Piotrku, nie żebym chciał Cię odwieść od wyboru systemu ale sam widzisz że zainteresowanie twoim jak i moim problemem jest zerowe, pomijam zwykłych użytkowników ale sam grenton ma użytkowników w ......
Login or Signup to post a comment