Start a new topic

grenton vs satel moduł wejść wyjść przekaźnikowych

   Moduł integracyjny Gate - nowe urządzenie Grenton Smart Home

Integracja z Satelem

Dzięki modułowi GATE można dodać do obsługi w systemie Grenton dowolne urządzenie wejściowe (czujnik ruchu, kontaktron itd.) i wyjściowe podłączone do centrali systemu alarmowego. Moduł ten pozwala również na uzbrajanie i rozbrajanie dowolnych stref utworzonych w systemie alarmowym. 

   
Czy dobrze rozmumiem że moduł geta alarm pozwala na sterowanie urządzeniami na wyjściach satela?


Wprost grentonem da się sterować wyjściamy i wejściamy na module INT-IORS tak jak wyjściamy na modułach grentonowskich.


Raczej nie można. Można odczytywać stan wejść i wyjść z Satela i wykorzystywać ich stan na potrzeby Grentona.

jakie jest opóźnienie pomiędzy zdażeniem na czujce a odczytaniem tego na grentonie tz. czy można sterować w czasie rzeczywistym bez zauważalnych opóźnień?

Typowo poniżej 1 sekundy. Można sterować np. oświetleniem.  Działa nieźle ale co jakiś czas CLU (także 2.0) potrafi się zamulić i wtedy to już tylko zdjęcie i ponowne podanie napięcia na system.

no chyba mozna. wejscie sterowalne w satelu da sie sterowac z grentona. myle sie?

Może czegoś nie wiem. Podpowiesz jak to skonfigurować? Moduł alarm ma 1 generacji.

Doszedł ktoś do tego czy można sterować wyjściami ITN-IORS z poziomu Grenton czy nie można ?

W przyszłym tygodniu będę u siebie wrzucał do szafy Grentona. Mam na INT-IORS postawione oświetlenie klatki i elektrozaczep to postaram się na szybko sprawdzić. Wydaje mi się, że powinno działać w obie strony.

Mam Integrę 128 wraz z INT-IORS skonfigurowane z Grentonem V1. Działa wszystko tak jak zakładałem. Grenton odczytuje sygnały z czujek Satela - opóźnienie realne 0,5-0,7 sek. Np. po aktywacji określonej czujki załącza mi się zaprogramowane wyjście przekaźnikowe w module przekaźnikowym Grentona. Wyjściami INT-IORS też tak samo steruję.Opóźnienie identyczne - w praktyce jak najbardziej akceptowalne. Czyli Grenton w pełni komunikuje się w obie strony z Satelem. Dla precyzji dodam , iż testuję system z poziomu programu OM, nie miałem jeszcze czasu stworzyć aplikacji na telefon , więc nie wiem jak będzie działało zdalnie , ale sądzę że nie będzie rozczarowań. Z poziomu OM - wszystko działa. 

Witam, 

posiadam centralę Satel Integra 64 po sprawdzeniu w DLOADX nr wejść wyjść połączyłem się z centralą przez moduł Gate Alarm, sprawdziłem działanie czujek, kontaktronów i wszystko widzi, wejścia w centrali alarmowej wykorzystuje do ogrzewania, oświetlenia w małym stopniu, ale przydaję się. Natomiast problem leży po stronie możliwości sterowania wyjściami, np. elektrozawór podłączony pod centralę, czy awaryjne oświetlenie czujek PIR tego nie mogę załączyć nawet z OM, a widzi wszystkie Satel Output. 

Uprawnienia administratora mam wszystkie zaznaczone więc nie wiem w czym leży problem, czy może ktoś pomóc ? 

Z góry dziękuję.

musisz mieć wyjścia w sahelu sterowalne a nie zwykle. dopiero ze stanu tych wyjść można pobrać stan dla tych wynikowych

Dziękuję za odpowiedź, tak też zrobilem tego samego dnia co pisałem.
Login or Signup to post a comment