Start a new topic

Czerwona dioda na CLU

witam

Czy ktoś wie co oznacz ciągłe świecenie czerownej diody na CLU? CLU nie odpowiada. Włączanie i załączanie zasilania nie pomaga. Tylko hard reset pomaga. Czy jest jakiś sposób na diagnostykę takiej sytuacji? Interpretacje błędu?

Pozdrawiam

DC

Witam. Grenton też nie ma pojęcia. mam ten sam problem. Po 5 tygodniach działania te same objawy. dodatkowo CLU nie widzi sieci LAN. Po resecie przez moment działa prawidłowo MY GRENTON  w sieci lokalnej, a później naprzemiennie świeci  zielona i czerwona dioda. Przez dwa dni konsultowałem to  z supportem, wymieniłem CLU i dalej to samo. Przez OM zanik łączności z  systemem. reset pomaga na chwilę.

Pozdrawiam

Krzysztof

Jakie OM Pan podłączył? Moje podejrzenia dotyczą zakłóceń na magistrali TF-BUS, które powodują zawieszanie się CLU(traci połączenie z ethernetem) lub bardzo wolną komunikację ze smart panelem. Moja konfiguracja zawiera: CLU, Alarm Gate, Analog, 2xmoduł we cyfrowych, smart panel. Pytanie jak sprawdzić jakość komunikacji po  TF-BUS, czyli RS485...

Pozdrawiam

DC

"witam

Czy ktoś wie co oznacz ciągłe świecenie czerownej diody na CLU? CLU nie odpowiada. Włączanie i załączanie zasilania nie pomaga. Tylko hard reset pomaga. Czy jest jakiś sposób na diagnostykę takiej sytuacji? Interpretacje błędu?

Pozdrawiam

DC"

Czerwona dioda oznacza że CLU utraciła komunikacje z jednym z modułów. Mozę to też oznaczać, że magistrala jest nieprawidłowo wykonana i generuje błędy.

"Witam. Grenton też nie ma pojęcia. mam ten sam problem. Po 5 tygodniach działania te same objawy. dodatkowo CLU nie widzi sieci LAN. Po resecie przez moment działa prawidłowo MY GRENTON  w sieci lokalnej, a później naprzemiennie świeci  zielona i czerwona dioda. Przez dwa dni konsultowałem to  z supportem, wymieniłem CLU i dalej to samo. Przez OM zanik łączności z  systemem. reset pomaga na chwilę.

Pozdrawiam

Krzysztof"

Naprzemiennie świecące diody oznaczają tryb emergency. Może to oznaczać, że w konfiguracji występuje błąd, który jest wywoływany po pewnym czasie np. przez skrypt.

Z poważaniem 

Zespół Grenton

Witam

Jak wyjaśnić, z którym modułem jest problem? Jak zdiagnozować stan magistrali, np. oscyloskopem lub w inny sposób.

Pozdrawiam

DC

Witam

problem w moim przypadku już go nie ma. Wgrałem nowy soft do CLU plus hard reset , zmieniłem IP oraz sprawdziłem połączenia na magistrali  i wyprostowałem blaszki na jednym z przekaźników.Dodatkowo wyłączyłem jeden z kilku zasilaczy. na razie pomogło. już drugi dzień działa.

Pozdrawiam

Login or Signup to post a comment