Start a new topic

Integracja z przyciskiem, pilotem Z-Wave

Dzień dobry,


poszukuję pilotów/przycisków z-wave które mógłbym w miarę bezproblemowo zintegrować z systemem Grenton. 


Dawno temu, gdy byłem bardziej naiwny i mniej uświadomiony, zakładałem że mogę kupić dowolny pilot pracujący w standardzie z-wave i dodać go do systemu grenton 'tak po prostu!'. 

Nabyłem takie oto urządzenie:

https://zwave24.pl/pl/p/Kontroler-Nodon-Soft-Cozy-White/146


Okazało się ono bardzo estetycznie wykonane, dostępne jest w wielu kolorach i ma mocowanie magnetyczne. Cena też nie przeraża. Po prostu idealne!


Niestety, jak już zapewne większość zaglądających tutaj osób wie, to że system grentona komunikuje się z pewnymi modułami wykorzystując technologię z-wave, wcale nie oznacza że możemy dodać do niego każde urządzenie pracujące w tym standardzie. To znaczy dodać możemy, ale otrzymamy jedynie 'zwave unknown device' w systemie.


Do sedna:

Chciałbym: 

1. znaleźć sposób aby wspomniane 'unknown device' który jest pilotem wykorzystać w swojej instalacji grenton, to znaczy odbierać od niego sygnały i wykonywać zdefiniowane akcje po naciśnięciu przycisku na pilocie


albo


2. znaleźć interesujące piloty z-wave, które są kompatybilne z grenton, aczkolwiek sprawdzam listę kompatybilności dosyć regularnie - przez ostatnie lata (tak, więcej niż jeden rok) nie zmienia się ona zbyt dynamicznie


Trochę to smutne, że mając system o całkiem sporych możliwościach ograniczani jesteśmy tylko do wybranych modułów z-wave.


Może ktoś mnie oświeci i zdradzi sposób jak taki 'unknown device' spożytkować w systemie grenton :) 

Być może jakaś własna, nieoficjalna modyfikacja - definicja interfejsów?


Dodam jeszcze, że chodzi tu konkretnie o pilot, który ma wysyłać sygnały do CLU. 

Odwrotnie (CLU do urządzenia z-wave) sprawa mogłabybyć prostsza, np. jak w przypadku Fibaro Wall Plug, który ostatnio zakupiłem i jak się okazało jest w nowszej wersji niż wspierany przez Grenton.

Tutaj udało się ominąć problem braku wsparcia grenton dosyć prosto: wystarczy wysyłać komendy BasicSet(0) - wyłączamy przekaźnik oraz BasicSet(1) - włączamy przekaźnik.


Z góry dzięki za zainteresowanie, no i mam nadzieję za pomoc!


-

Hubert


3 people have this question

Podpinam się pod temat, czy ktoś ma jakikolwiek przycisk Z-wave działąjący z Grentonem?

Może FIBARO The Button? Myślałem, że będzię na liście LINK tak jak wiele innych modułów FIBARO ale o dziwo nie ma, nie ma też żadnego innego buttona z-wave na liście :(


1 person likes this

Szanowny zespole Grenton - czy cokolwiek zmieniło się w tym temacie?

Szanowni Panowie,

do naszego systemu jest dodana obsługa pilota Z-Wave Fakro ZWP 10.

Informacja na ten temat została umieszczona w artukule:

https://support.grenton.pl/pl/support/solutions/articles/35000041566-jakie-bezprzewodowe-modu%C5%82y-z-wave-s%C4%85-obs%C5%82ugiwane-


Zespół Grenton

Z-Wave Fakro ZWP 10 idealnie pasuje jako brelok przy kluczach :D

Login or Signup to post a comment