Start a new topic
Answered

1 wire schemat

Witam,

W domu zamierzam umieścić czujniki temperatury w ramkach od włączników światła oraz w podłodze. Nie mam jak tego przetestować, a kable zostana zatynkowane, więc mam w związku z tym kilka pytań.

Wszystko na kablu UTP 5e.

1. Czy sposób w jaki połączę czujniki jest poprawny? Długość odnóg (czerwone) to max 150 cm. Odległość między czujnikami czarnymi to około 6 m (nie zawsze).

2. Czy długość przewodu podawana w instrukcji to takie max (50m)? U mnie wyjdzie około 60 metrów. Czy muszę to rozbijać na dwa moduły?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Best Answer

Szanowny Panie Dawidzie,

Polecam zapoznać się również z dokumentem "Wytyczne Instalacyjne" dostępnym na naszej stronie.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

Witaj. 

Tutaj masz wiele odpowiedzi oraz informacji. 

https://support.grenton.pl/pl/support/discussions/topics/35000004573

Pozdrawiam, Tomasz

Dzięki za info.

Po kontakcie z supportem zdecydowałem się puścić dwie nitki "szeregowo" tak jak w instrukcji. Ma działać na 100% więc nie będę ryzykować :)

Pozdrawiam

Witam. Mógł by ktoś podrzucić jakąś stronę lub tytuł książki na temat instalacji inteligentnego domu .

Gdzie i jakie kable dać by w przyszłości można było zrobić inteligentną instalacje

Witaj Dawidzie. Każdy producent ma inne zalecenia i inne okablowanie. Jest KNX który potrzebuje zupełnie innego przewodu jak większość systemow, grenton zaleca inne przewody a np. Fibaro nie potrzebuje żadnego. Jeżeli już chcesz coś dodać do wrzuć do każdego łącznika skretke cat5e (ew cat6e) oraz instalacje elektryczna bez puszkową. Skretki ściągnij do jednego miejsca. Do przemyślenia i tak pozostaje mnóstwo rzeczy jak np. oświetlenie taśmami (jak je później wysterowac). Pozdrawiam Tomasz
Answer

Szanowny Panie Dawidzie,

Polecam zapoznać się również z dokumentem "Wytyczne Instalacyjne" dostępnym na naszej stronie.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

Login or Signup to post a comment