Start a new topic

Żaluzje fasadowe

Witam Czy korzystał ktoś z modułu do rolet aby sterować żaluzjami fasadowymi? Góra dół to nie problem ale uchylenie lameli... dzieki za odpowiedź...

A czy tu jest jakaś inna metoda działania ? Czy te żaluzje nie mają wyłączników krańcowych ? Bo nie chce mi się w to wierzyć.

rolety jadą w dół lub w górę... stop jest realizowany przez krańcówkę lub czasowo... W żaluzjach jest tak samo do opuszczania lub ich zwijania. Ale jeszcze można uchylać lamelki, i teraz pytanie czy da się to realizować przez moduł do rolet...?

Oczywiście że się da. Stosuje się wtedy metodę UP czy DOWN z czasem działania. Przy pomocy zmiennych, można potem nawet zapamiętywać pozycję rolety. Oczywiście musi być przy tym napisany skrypt.

Możemy Panu wykonać takie sterowanie.

Szanowny Panie Krzysztofie Nowakowski,


Tak jak koledzy powyżej napisali, większość dostępnych na rynku rolet fasadowych podłącza się do sterowników w taki sam sposób jak "zwykłe" rolety, a jedyna sterowanie lamelkami realizowane jest przez ponowne podanie impulsu sterującego na ten sam kanał (tzn. np. jazda w dół -> jazda w dół). Po stronie systemu używa Pan modułu Roller Shutter.


Pozdrawiamy,

Zespół GRENTON

Witam. Czy w przypadku żaluzji fasadowych jest możliwość: - weryfikacji stanu żaluzji (podniesione - opuszczone) w aplikacji myGrenton ? - podglądu procentowego opuszczania żaluzji w czasie rzeczywistym również w aplikacji myGrenton ? Pozdrawiam
Login or Signup to post a comment