Start a new topic

Integracja rekuperatora oraz ogrzewania

Witam 

jestem na etapie planowania instalacji i doboru urządzeń i stanąłem nad tytułowym zagadnieniem.

Co do ogrzewania to chciałem podpiąć stację pogodową do Grentona aby sterować temperaturą wody na piecu oraz w każdym pomieszczeniu strefa sterowana zaworem przez on/off wg temperatury zadanej z panelu grentona. 

No ale utknąłem z rekuperacją bo jakość nie mam pomysłu na to. Do tego dochodzi przewietrzanie łazienki w czasie kąpieli. do tego chyba będą potrzebne zasuwy jeśli mam tylko jedno pomieszczenie przewietrzyć. Bo w przeciwnym wypadku jak uruchomię reku na wyższy bieg to cały dom przewentyluje a nie o to chodzi.

Czy możecie podpowiedzieć jak to zrealizować...?

Będę wdzięczny za podpowiedź jaki piec i rekuperator da się wpiąć do instalacji smart? I mam jeszcze pytanie o zarządzanie mediami w domu np. wył telewizor jak mi się przyśnie na sofie. Jak to realizować -> przez gniazdko?  

z góry dzięki i pozdrawiam

K.

1 Comment

Możesz wybrać takie modele rekuperatorów które obsługują protokół modbus, np. pro-vent czy thessla. Cześć producentów rekuperatorów umożliwia sterowanie biegami przez podanie napięcia 0-10V.

Co do sterowania mediami po przyśnięciu ... hmm ja tego nie widzę. Jak dasz harmonogram to będzie zawsze na sztywno, można zrobić scenę "sen" i odpowiednim odbiornikom wyłączyć zasilanie.

Może beacon tutaj wykorzystać ?

Login or Signup to post a comment