Start a new topic

gate modbus RTU

 Do czego wykorzystujecie gate modbus?


Klimatyzacja LG z konwerterem z modbus TCP na modbus RTU. Rekuperator .Wszystko w sumie co posiada komunikacje w standardzie Modbus (Bramki do poszczególnych urządzeń: jak na przykład przy klimie LG potrzebna Bramka np. Infigate, dodatkowa płytka w jednostce zewnętrznej i jest klima w modbus TCP)

Dwukierunkowe liczniki prądu Eastron SDM230 ModBus (jednofazowy) oraz SDM630 ModBus (trójfazowy) z odczytem kilku parametrów typu aktualna moc, napięcie, częstotliwość, ilość pobranych kilowatogodzin itd ...

Centrala alarmowa OptimaGSM firmy Ropam.

Uwaga - z zastosowaniem konwertera ModBus RTU - TCP (OptimaGSM wspiera standard ModBus TCP i stąd potrzeba skonwertowania sygnału na ModBus RTU)

Witam,

Pisałem już kiedyś na forum trzeba sobie poszukać. Stacja firmy Elsner Elektronik P03/3 bardzo porządny produkt. Klimatyzator firmy GREE z centralką wentylacyjną GKH48K3FI i strefami. Wszystko spięte z termostatami Grenton-a  praca w pełni automatyczna każde pomieszczenie osobne temp itd. Samo się przełącza na tryb lato/zima itd. Raczej produkty PREMIUM. Tak samo jak GRENTON. Proszę umówić się z instalatorem w swojej okolicy. On wszystko wyjaśnij i doradzi. 

Pozdrawiam.

jakieś przykłady urządzeń, które udało się zintegrować? 

Witam,

Jest to moduł integracji. Jak sama nazwa wskazuje daje możliwość odczytu/zapisu parametrów systemu współistniejących z systemem GRENTON. Dopiero ta linia produktów dała GRENTON-owi skrzydła. Zastosowania są praktycznie nie zliczone od stacji meteo, liczników, klimatyzatorów po instalacje wentylacji mechanicznej. Dwa plusy system 2 przewodowy ( awaryjność żadna ), bardzo rozpowszechniony standard w urządzeniach domowego użytku. My używamy w ww. z pełnym sukcesem. Dzięki temu modułowi mamy coraz większe grono zadowolonych użytkowników GRENTON-a.  

Login or Signup to post a comment