Nowość - GRENTON GATE HTTP - PREMIERA

Szanowni Państwo,

Rodzina modułów GRENTON GATE właśnie została rozszerzona o trzeci moduł. Tym razem wyjątkowo zaawansowane urządzenie, które wymaga większych umiejętności ze strony Instalatora.

GRENTON GATE HTTP to urządzenia umożliwiające systemową integrację z zewnętrznymi serwisami posługującymi się protokołem HTTP, a także szeroką grupą urządzeń i systemów zewnętrznych/trzecich firm - np. urządzeń AV z interfejsami HTTP.

Podobnie jak w przypadku modułu GATE MODBUS podłączenie do jednostki CLU  następuje przy pomocy sieci Ethernet.

Technologia  GATE HTTP pozwala na przykład na zintegrowanie systemu GRENTON z serwisami pogodowymi.

Moduł ten jest już dostępny w sprzedaży na stronach naszej platformy B2B. Zapraszamy do zakupów. Pierwsze wysyłki planowane są na 6.12.2018 roku..

Instrukcja obsługi modułu dostępna jest tutaj: GRENTON GATE HTTP - instrukcja

Karta katalogowa modułu dostępna jest tutaj: GRENTON GATE HTTP - karta katalogowa

Dodatkowa Instrukcja i wprowadzenie do integracji za pomocą GATE HTTPi: GRENTON GATE HTTP - rozszerzona instrukcja z przykładami

Zespół Grenton

7 people like this

Szanowni Państwo,

Dostawy GRENTON GATE HTTP są realizowane na bieżąco.

Zachęcamy do zakupu.

Zespół Grenton

Czy GATE HTTP domyślnie jest dostarczany bez kabelka magistralnego, czy tylko nam się taki trafił? Na szczęście mieliśmy jakiś zapasowy pod ręką, więc instalacja się udała, ale gdybyśmy go nie mieli.. byłoby słabo..

Moduły Gate powinny zostać zasilone poprzez zaciski śrubowe, a komunikują się z CLU poprzez ETH więc z jakiego powodu byłoby słabo? Poza tym nawet w najmniejszej instalacji bez konieczności przechodzenia na inne szyny i dosilania magistrali długimi przewodami TFbus i tak zawsze masz o 1 przewodzik więcej bo ostatniego modułu już z niczym nie łączysz :D

Pozdrowienia dla maruderów!

Nie wiem kogo nazywasz maruderem.. mam nadzieję, że nie mnie.. zadałem konkretne pytanie i nie dostałem konkretnej odpowiedzi.

>Moduły Gate powinny zostać zasilone poprzez zaciski śrubowe

Sprawdź w instrukcji jak powinno być zasilone.

> Poza tym nawet w najmniejszej instalacji bez konieczności przechodzenia na inne szyny i dosilania magistrali długimi przewodami TFbus i tak zawsze masz o 1 przewodzik więcej bo ostatniego modułu już z niczym nie łączysz

A jak instalacja jest duża i ten ostatni kabelek już wykorzystałeś, bo przy innym module też brakowało magistrali, to co zrobisz?

Odpowiedziałem na Twoje pytanie jednoznacznie.

Moduły GATE zasila się poprzez zaciski śrubowe, a komunikują się z resztą systemu poprzez ETH. Przewodzik jest zbędny.

Jak instalacja jest duża to zostaje Ci z niej dużo krótkich przewodów bo musisz przechodzić na inne szyny i dosilać magistralę, a do tego potrzebujesz dodatkowych długich przewodów.

Nigdy, w żadnym z tysięcy użytych w instalacjach modułów, nie brakowało mi przewodu.

Nie miej pretensji do producenta z własnej niewiedzy tylko podziękuj za rady :)

Pzdr.

Kolego, ja nie mam żadnego problemu, ani pretensji do nikogo. Przeczytaj proszę ZE ZROZUMIENIEM cały ten krótki wątek i sam sobie odpowiedź, czy odpowiedziałeś mi jednoznacznie na zadane pytanie.

Pozdrawiam!

EOT (chyba, że przedstawiciel Grenton odpowie na postawione pytanie)

Cyt: "Na szczęście mieliśmy jakiś zapasowy pod ręką, więc instalacja się udała, ale gdybyśmy go nie mieli.. byłoby słabo.."

1. Moduły GATE nie mają kabelka

2. Nie mają go bo jest niepotrzebny

Szanowni Panowie,

Obaj Panowie macie rację, gdyż:

• Po pierwsze moduł został zaprojektowany tak, by umożliwić zasilanie przede wszystkim przez stabilne, wyższe napięcie (do 24V) od strony zacisków śrubowych. Dodatkowo warte odnotowanie jest, że komunikacja pomiędzy modułem GATE http a resztą systemu odbywa się poprzez połączenie Ethernetowe (TCP/IP).
  • Nie zmienia to faktu, że owszem, można też zasilić moduł od strony magistrali systemowej TF-Bus.

Dla Państwa wygody zaczniemy dodawać do opakowania również krótką taśmę.

Panie Macieju, jeśli potrzebuje Pan tej brakującej taśmy, to z przyjemnością prześlemy ją do Pana.

Załączamy również poniżej schemat instalacji urządzenia:

Zespół Grenton

Login or Signup to post a comment