Start a new topic
Answered

Zbieranie/zapisywanie/eksportowanie danych

Chciałbym zbierać i zapisywać sobie dla celów późniejszej obróbki i analizy (poza Grenton) dane. 

Konkretnie chodzi m.in. zebrać temperatury wewn i zewn np co godzinę. 

Nie ma natomiast gdzie tego zapisać i jak sobie wyeksportować.

a) Modułu GATE (tego http) nie ma

b) Funkcjonalności PUSH, wysyłki maili, nie ma

c) można zapisać sobie w cesze użytkownika, ale przy dużej objętości pola CLU ma z tym chyba problem a pozatym  i tak nie ma jak tego wyeksportować na zewnątrz, a po restarcie CLU zniknie.

Jakieś pomysły?

Best Answer

Szanowny Panie Sebastianie,

Pana pomysłowość i determinacja jest bezapelacyjna.

Wiemy doskonale, że są prostsze i pewniejsze metody zapewnienia integracji pomiędzy systemami i do tego właśnie służy nasz nowy moduł Grenton GATE HTTP.

Ponieważ nie chcemy by musiał poświęcać Pan więcej czasu na pracę nad tym nietypowym trybem integracji, to podjęliśmy decyzję o sprawieniu Panu miłej niespodzianki i zaproponowaniu Panu dołączenia do wąskiej grupy pierwszych użytkowników systemu. Oficjalna premiera produktu GATE HTTP połączona z inauguracją sprzedaży będzie przypadać na najbliższe targi AV Show w Warszawie, ale już na początku przyszłego tygodnia wyślemy Panu nowy moduł.

Mamy nadzieję że będzie mieć Pan sporo satysfakcji z tego nowego produktu.

Z poważaniem,

Zespół Grenton

tylko blog doktor ktory mysli . albo w koncu bedzie gate.

No to musialem sobie sam poradzic :/ Analog Out + Arduino i prototyp juz dziala, az sam sie zaskoczylem, ze poszlo tak sprawnie

Podziel sie recepta :) 

Jak pisałem mnie zależało wypychać dane z Grentona na zewnątrz do dalszej obróbki. Odnośnie ogólnej koncepcji to podpinam wyjście 0-10V z Analog Out Grentona do analogowego wejścia na Arduino. Ponieważ Arduino domyślnie łyknie na wejściu max 5V więc tyle mam do dyspozycji. Dalej założyłem dla uproszczenia, że potrzebuję wypychać tylko liczby a konkretniej pary klucz - wartość, i sobie ustalę, że np pod kluczem 01 będzie temp. wewnętrzna, pod 02 - zewnętrzna, pod 03 - kody scen które się włączają itd. Założyłem więc, że będę sobie przesyłał 5 cyfrowe "ramki", gdzie dwie pierwszy cyfry to klucz, a kolejne 3 to wartość (np temperatura).

W tej ramce można by dodać jeszcze jakąś cyfrę kontrolną, ale na razie nie dodałem i nie widać takiej potrzeby bo... nie widać żadnych błędów w transmisji. Transmisja jest oczywiście jednokierunkowa i bez potwierdzenia, ale nie robi to żadnych problemów na tą chwilę. Co do  "protokołu" przesyłania owej "ramki" to jest on ostrzegam z epoki kamienia łupanego i nie ma nic wspólnego ze współczesną transmisją szeregową. Cyfrom 0-9 przypisuje konkretne wartości napięcia z zakresu 0.5 - 5V (plus dwie dodatkowe wartości na znacznik początku ramki i separator pomiędzy cyframi). Napięcia zmieniam co 100ms (zmieniona domyślna rampa AnalogOut na 10ms!) czyli ramkę wysyłam w sekundę (dla mnie to wystarczająco szybko, nie sprawdzałem nawet poniżej jaką prędkość udźwignie). 

Po stronie Arduino czytam napięcie, dekoduję odwrotnie na cyfry, odtwarzam ramkę i wypycham sobie takie 5cyfrowe dane na właściwy serwer wywołując URL HTTP (po drugiej stronie skrypt php). 

Ja nie jestem elektronikiem, osobiście jestem zaskoczony, że nie ma żadnych przekłamań, błędów na transmisji i działa to sprawnie i szybko. Oprócz zbierania danych, teraz to już sobie PUSHA mogę zrobić itd... Można te 5 cyfr sobie oczywiście rozszerzyć albo nawet kodować tam tekst na ASCII.

Ew jak ktoś potrzebuje dokładniejszy przepis łącznie ze skryptami po jednej i drugiej stronie, to da się zrobić. 

jesli mozesz to wystaw paczkę myślę ze inni będą tez zainteresowani , ale na podstawie samego opisu myślę że tez odtworze twoja metodę. pomysł bardoz fajny. i nie potrzeba nic w zasadzie zmieniać a bede mial push i statystyki. 

Answer

Szanowny Panie Sebastianie,

Pana pomysłowość i determinacja jest bezapelacyjna.

Wiemy doskonale, że są prostsze i pewniejsze metody zapewnienia integracji pomiędzy systemami i do tego właśnie służy nasz nowy moduł Grenton GATE HTTP.

Ponieważ nie chcemy by musiał poświęcać Pan więcej czasu na pracę nad tym nietypowym trybem integracji, to podjęliśmy decyzję o sprawieniu Panu miłej niespodzianki i zaproponowaniu Panu dołączenia do wąskiej grupy pierwszych użytkowników systemu. Oficjalna premiera produktu GATE HTTP połączona z inauguracją sprzedaży będzie przypadać na najbliższe targi AV Show w Warszawie, ale już na początku przyszłego tygodnia wyślemy Panu nowy moduł.

Mamy nadzieję że będzie mieć Pan sporo satysfakcji z tego nowego produktu.

Z poważaniem,

Zespół Grenton

A już miałem pisać, iż wystawie po weekendzie tą swoją udoskonaloną paczkę... ;-)

To rzeczywiście bardzo miła niespodzianka, zwłaszcza, że tak się zbiegła w czasie z moim workaroundem.

Bardzo dziękuję!

Ja miałem dokładnie taki sam pomysł, ale czasu brakło na jego realizację... Czy dobrze rozumiem, że teraz twój produkt stał się rzeczą, którą zabierzesz do grobu, żeby nie rujnować sprzedaży nowego modułu Grentona?

No ja myślę, że moduł Grentona da jednak większe możliwości, zobaczymy ;-)

No to zapytam wprost: czy za przyjęcie prezentu zobowiązałeś się nie udostępniać swojego projektu?

nie, nic mi o tym nie wiadomo ;-) a poza tym naprawdę myślę, że moje rozwiązanie nie jest żadną konkurencją

czy zatem możesz udostępnić bezinteresownie lub za jakimś uzgodnionym wynagrodzeniem swój projekt?

oczywiście, że bezinteresownie, więcej na priv

Login or Signup to post a comment