Start a new topic
Answered

Rozdzielnia zabezpieczenia, a moduły Grenton

Witam,

Mam dwa pytania:

1. W jaki sposób realizujecie zabezpieczenie systemu przed zwarciem?. Jeżeli np: mam zabezpieczenie B16 na gniazdko i podłączę moduł relay to czy zwarcie nie uszkodzi modułu?, dajecie dodatkowy bezpiecznik zza modułem relay?

2. Czy moduły relay rejestrują również aktualne zużycie prądu?.

Best Answer

Szanowny Panie Marku!

Moduły sterujące montujemy za zabezpieczeniami nadprądowymi. 

W dużym uproszczeniu możemy przyjąć, że moduł sterujący odpowiada łącznikowi w klasycznej instalacji elektrycznej i jeśli urządzenie, którym sterujemy nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń to za łącznikiem ich już nie stosujemy i taka sama zasada dotyczy podłączania urządzeń do wyjść w systemie.

Proszę jednak pamiętać, że moduły sterujące nie stanowią zabezpieczeń i nie można ich w instalacji pominąć.

Zużycie energii urządzeń podłączonych do wyjść modułu RELAY można monitorować w systemie w ramach funkcji gromadzącej statystyki.

Pozdrawiamy,

Zespół GRENTON 

1 person has this question
1 Comment

Answer

Szanowny Panie Marku!

Moduły sterujące montujemy za zabezpieczeniami nadprądowymi. 

W dużym uproszczeniu możemy przyjąć, że moduł sterujący odpowiada łącznikowi w klasycznej instalacji elektrycznej i jeśli urządzenie, którym sterujemy nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń to za łącznikiem ich już nie stosujemy i taka sama zasada dotyczy podłączania urządzeń do wyjść w systemie.

Proszę jednak pamiętać, że moduły sterujące nie stanowią zabezpieczeń i nie można ich w instalacji pominąć.

Zużycie energii urządzeń podłączonych do wyjść modułu RELAY można monitorować w systemie w ramach funkcji gromadzącej statystyki.

Pozdrawiamy,

Zespół GRENTON 

Login or Signup to post a comment