Start a new topic

RGB w takt muzyki

Jest jakaś koncepcja na sterowanie RGB w takt muzyki?

Gdyby był jakiś przetwornik dźwięku na 0-10V, przy odpowiednim skrypcie może by poszło (nie wiem jak wydajność/opóźnienia), ale takiego przetwornika nie znalazłem. Ktoś coś?

coś takiego na pewno da się zrobić z arduino

Myślałem o czymś takim u siebie. Najlepiej to zrobić appką na smartfona, która wyśle do CLU parametry dźwięku, a ta będzie wyznacznikiem parametrów do LED RGB lub Dimmera. Jak coś wymyślę to podeślę. 

Ponownie odpowiem sam sobie. Dzięki Przemysław za podrzucenie koncepcji Arduino, zacząłem, ale w końcu okazało się zbędne, przynajmniej dla prostego efektu.

Prosty ale dla mnie wystarczający efekt (daleko od ideału ale jakoś tam muzykę wizualizuje) da się uzyskać podłączając jedynie mikrofon np Adafruit MAX9814 (45 zł) wprost do Analog In.

Moduł zasilamy 3.3V i gnd, a wyjscie modułu dajemy na wejście Analog IN. 

Teraz w onChange dla wejścia AnalogIn wywołujemy sobie skrypt i tutaj tylko trochę eksperymentalnej zabawy aby w zależności od napięcia na wejściu wysterować sobie kolorki. Odjąć, pomnożyć, finalnie uzyskałem liniową zależność która daje dobre efekty i przekładam to tylko na wartość Hue RGB. 

Puszczam muzę (oczywiście odpowiednio głośno), i cały dom ładnie miga. Dla mnie efekt wystarczający.

Login or Signup to post a comment