Start a new topic

Dodawanie nowych kart na Smart Panelu

Witam,

Poszukuje sposobu na utworzenie nowych stron w smart panelu. Ikonki i funkcjonalność opanowane, ale nigdzie nie mogę się doszukać jak stworzyć kolejną strone by dodać więcej funkcji.

Dodatkowe strony do panelu smart można dodać przez stworzenie cechy użytkownika i gestem można tą cechę zmieniać , a reszta to oskryptowanie całości gdy gest lewo to wartość cechy plus np+1 i wyświetl ikonki dla danej strony i później już same kliknięcia przycisków skrypt w zależności jaką wartość ma cecha użytkownika wykonaj czynność X.

Upewnię się - bo rozważam Smart Panel - czyli nie ma tutaj wsparcia ze strony OM, ze latwo mozna dodawac "strony/karty" i wywolanie odpowiedniej akcji, tylko wlasnie swoja zmienna i niskopoziomowo obsluga gestow i pamietanie na ktorej stronie jestesmy, tak?

Czy ktoś, kto w praktyce już instalował/używał Smart Panel może się wypowiedzieć jak się sprawuje, zwłaszcza gesty, czy to dobrze działa czy jest problematyczne i przełączanie między stronami wcale nie jest takie proste?

Waham się czy zwykły Touch 8-mio przyciskowy czy Smart z 4-ma

Witam

Co do pamiętania na której stronie jesteśmy to można ustawić sobie że w momencie zmiany strony wyświetlają się opisy/ikonki dla konkretnego przycisku, także nie trzeba pamiętać na której stronie jesteśmy.

Co do strony na której jesteśmy ja np. dodaje timer który np po 30 sekundach wraca panel na stronę główną(np. oświetlenie)

Same dodawanie kart nie jest zbyt problematyczne ponieważ w OM możemy sobie nazywać cechę użytkownika tym co dana strona reprezentuje co ułatwia późniejsze oskryptowanie tej strony w Smart Panelu

Co do wykrywania gestów raczej tez nie ma problemu tylko kwestia samego ruchu ręką jest do przyzwyczajenia się: u klienta już mam zamontowane 4 szt(to nie koniec) i np w pokojach ma że na machnięcie ręką doi góry jest zapalenie jakiegoś światła(możemy ten gest wykonać wchodząc do pokoju nie widząc panelu)a machnięcie w dół gasi np cały pokój.

1 person likes this

Witajcie,

niestety rozpoznawanie gestów nie zawsze działa w prawidłowy sposob. Machając ręką w dół czasem mi wykrywa jako ruch do góry.

Ustawiłem również strony i przy wiekszej ilości stron człowiek po prostu gubi ( przy ustawieniu tylko labelek) oraz zaimplementowaniu stron w dwóch wymiarach, dlatego jedyny sens to ustawienie przewijania strony prawo/lewo + funkcjonalosc gora/dol na kazdej stronie ale bez jej zmieniania.

W niedalekiej przyszłości zaimplementuję rysowanie "kwadracików" mówiących na ktorej stronie się znajduję. Ale szczerze zmienianie stron nie jest łatwe i szybkie. chyba lepszym rozwiazaniem byloby poświęcenie jednego przycisku na zmienianie stron (jeden klik w prawo, double klik w lewo) ale wtedy zostaja tylko trzy przyciski na stronę.

Szanowny Panie Karolu,

Na naszym portalu wsparcia znajduje się rozszerzona instrukcja dla GRENTON SMART PANEL, w której m.in. znajdzie Pan informację jak skonfigurować możliwość przewijania stron/kart w Panelu:

https://support.grenton.pl/pl/support/solutions/articles/35000077646-rozszerzona-instrukcja-konfiguracji-grenton-smart-panel

Jeśli chodzi natomiast o zmianę/przewinięcie stron to oczywiście można realizować to gestami lewo/prawo, kliknięciami przycisków, ale również np. wykorzystując dłuższe przytrzymanie przycisków tzn. krótkie kliknięcie wywołuje funkcję, a dłuższe przewija stronę.

Pozdrawiam,

Zespół GRENTON

Login or Signup to post a comment