Start a new topic

Przykładowy interface na smartfon dla dziewczynki i dla chłopca.

Dom obecnie w fazie budowy, a instalacja Grenton w fazie ciągłej rozbudowy.

Screeny są prawdziwe i działają. Umieszczam je tutaj, bo może kogoś zainspirują. Zrobiłem je dla dzieci.


Interface HOME:


image


Po wciśnięciu przycisków:


image


Interface PAGE:

Ikona słońca za chmurką zmienia się w księżyc za chmurką po zachodzie słońca (realizacja poprzez we7 (N+L1) DIGITAL IN podłączone do astronomicznego czujnika zmierzchowego Zamel).

Ikona niebieskiej śnieżynki pojawia się jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera. Poniżej -10C w jej miejsce pojawiają się dwie białe śnieżynki, a jak na zewnątrz upał (>24C) to świeci czerwony termometr.

No i jeszcze 5 butonów radio dla szybkiej informacji.


image


Radio butony w stanie on uzyskują kolory:


image


A dla chłopaka zrobiłem wersję gamingową:


imageNaprawdę szacun, konwencja jednym może się podobać, innym mniej, ale pomysły na nowe funkcje masz rewelacyjne. Wrzucaj jak najwięcej to będzie super źródło inspiracji.


Opracowując interfejs zaczynam od projektu graficznego w skali 1:1. Dobieram tło, dodaję do niego elementy, cieniuję i rozmieszczam butony (w wersji on i off). Lubię to robić dokładnie, więc projekt ma nawet 10 wersji i wtedy zajmuje mi to sporo czasu.

Myślę, że na projekt trzeba liczyć niecałą godzinę, a na resztę jakieś dwie. Dużo czasu zajmuje wypozycjonowanie wartości wyświetlanych, bo OM nie skaluje wysiwyg. Ponadto przy kopiowaniu elementów przesuwa o 1 pixel i trzeba edytować, by podać dokładną pozycję.


Co do pogodynki na ekranie, to za chmurką jest słońce w dzień, a księżyc w nocy. Sterowane włącznikiem astronomicznym. Przy ujemnych temperaturach pojawiają się śnieżynki w zależności od tego jak niska jest temperatura (dwa różne kolory). Przy dodatnich- symbole termometrów (3 różne kolory w jednej jakby ikonce, bo nałożone na siebie 3 ikonki).

Wszystko z czujnika temperatury od strony północnej domu.

Nie mam nic ciągnięte z netu, co dotyczy pogody- mam prognozę w telefonie, a w HM chcę mieć parametry obecne.

Ten widget pogodowy to jakiś stream z netu, czy odpowiednia ikona pokazująca stan z jakiejś stacji pogodowej ?

Benek, ile czasu zajęło Ci opracowanie jednego screena? Tak z ciekawości. .. Nie licząc późniejszych udoskonaleń? Fajnie zrobione .

Poprawiłem wersję dla chłopaka "grawerując" teksty :-)


image1 person likes this

Genialne!!!! Gratuluję. 

Login or Signup to post a comment