Start a new topic

Przykładowy interface na smartfon dla dziewczynki i dla chłopca.

Dom obecnie w fazie budowy, a instalacja Grenton w fazie ciągłej rozbudowy.

Screeny są prawdziwe i działają. Umieszczam je tutaj, bo może kogoś zainspirują. Zrobiłem je dla dzieci.

Interface HOME:

image

Po wciśnięciu przycisków:

image

Interface PAGE:

Ikona słońca za chmurką zmienia się w księżyc za chmurką po zachodzie słońca (realizacja poprzez we7 (N+L1) DIGITAL IN podłączone do astronomicznego czujnika zmierzchowego Zamel).

Ikona niebieskiej śnieżynki pojawia się jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera. Poniżej -10C w jej miejsce pojawiają się dwie białe śnieżynki, a jak na zewnątrz upał (>24C) to świeci czerwony termometr.

No i jeszcze 5 butonów radio dla szybkiej informacji.

image

Radio butony w stanie on uzyskują kolory:

image

A dla chłopaka zrobiłem wersję gamingową:

image

Naprawdę szacun, konwencja jednym może się podobać, innym mniej, ale pomysły na nowe funkcje masz rewelacyjne. Wrzucaj jak najwięcej to będzie super źródło inspiracji.

Opracowując interfejs zaczynam od projektu graficznego w skali 1:1. Dobieram tło, dodaję do niego elementy, cieniuję i rozmieszczam butony (w wersji on i off). Lubię to robić dokładnie, więc projekt ma nawet 10 wersji i wtedy zajmuje mi to sporo czasu.

Myślę, że na projekt trzeba liczyć niecałą godzinę, a na resztę jakieś dwie. Dużo czasu zajmuje wypozycjonowanie wartości wyświetlanych, bo OM nie skaluje wysiwyg. Ponadto przy kopiowaniu elementów przesuwa o 1 pixel i trzeba edytować, by podać dokładną pozycję.

Co do pogodynki na ekranie, to za chmurką jest słońce w dzień, a księżyc w nocy. Sterowane włącznikiem astronomicznym. Przy ujemnych temperaturach pojawiają się śnieżynki w zależności od tego jak niska jest temperatura (dwa różne kolory). Przy dodatnich- symbole termometrów (3 różne kolory w jednej jakby ikonce, bo nałożone na siebie 3 ikonki).

Wszystko z czujnika temperatury od strony północnej domu.

Nie mam nic ciągnięte z netu, co dotyczy pogody- mam prognozę w telefonie, a w HM chcę mieć parametry obecne.

Ten widget pogodowy to jakiś stream z netu, czy odpowiednia ikona pokazująca stan z jakiejś stacji pogodowej ?

Benek, ile czasu zajęło Ci opracowanie jednego screena? Tak z ciekawości. .. Nie licząc późniejszych udoskonaleń? Fajnie zrobione .

Poprawiłem wersję dla chłopaka "grawerując" teksty :-)

image

1 person likes this

Genialne!!!! Gratuluję. 

Login or Signup to post a comment