Start a new topic

Przykładowy interface IPhone 5/SE do pokoju dziewczynki

Dom obecnie w fazie budowy, a instalacja Grenton w fazie ciągłej rozbudowy.

Screeny są prawdziwe i działają. Umieszczam je tutaj, bo może kogoś zainspirują.

Interface HOME:

Ikona "materac" włącza zasilanie gniazda przy łóżku, do którego będzie podłączony materac grzewczy 60W.

Ikony: rano, dzień, wieczór i noc to sceny.

Interface PAGE:

Ikona słońca za chmurką zmienia się w księżyc za chmurką po zachodzie słońca (realizacja poprzez we7 (N+L1) DIGITAL IN podłączone do astronomicznego czujnika zmierzchowego Zamel).

Ikona niebieskiej śnieżynki pojawia się jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera. Poniżej -10C w jej miejsce pojawiają się dwie białe śnieżynki, a jak na zewnątrz upał (>24C) to świeci czerwony termometr.

No i jeszcze 5 butonów radio dla szybkiej informacji.

do tej pory iniene zauwazylem zeby dalo sie miec wlasne pliki graficzne w interfejsie. da sie???

Jasne! Mało tego da się tak zrobić ikonki, że na interfejsie będzie się wyświetlać kilka jej stanów, np. kominek zimny, w kominku się rozpala, kominek osiągnął temp. do włączenia nadmuchu DGP, kominek mocno nagrzany (dla mnie 90 stopni DGP). Gdy mocno nagrzany u mnie skrypt wymusza włączenie silnika DGP nawet wtedy, gdy wcześniej wyłączyłem skryptem odpalanie DGP np. kładąc się spać, by nie szumiał silnik. Mam drewniany domek i to takie zabezpieczenie.

W skrócie: żaden interfejs mi się nie podoba i zmuszony byłem wykonać coś "pod siebie".

Dlatego wybrałem GRENTON!

Jestem w stanie zrobić w nim każdy interfejs z dowolnymi ikonkami o dowolnych rozmiarach i za to lubię Grenton!

Ja zadowoliłem domowników i każdy ma własny interfejs na telefonie, przez co np. dzieci nie grzebią w sterowaniu podgrzewania łóżkiem rodziców. :-)

czy cala sztuka polega na tym zeby pliki ikonek skopiowac z odpowiednimi nazwami/koncowkami nazw do odpowiedniego katalogu i tym samym beda widoczne w OM przy wyborze ikonki? czy musza miec konkretne wymiary?

W taki sposób nie będą jeszcze widoczne. Operacja wymaga nieco głębszej ingerencji. Przy małej pomyłce można całkowicie utracić projekt. Raz udało mi się nawet uwalić OM. :-) O ile pamiętam to raz leciałem z kompem do CLU i na kablu musiałem go reanimować. :-)

Dlatego mając powyższe na uwadze nie podejmuję się dokonania opisu czynności, bo po co ktoś ma stracić godziny, bądź dni pracy.

w takim razie temat dla supportu Grentona: proszę napisać instrukcję takiego dodawania własnych ikonek do interfejsów skoro da się to zrobić, a jednocześnie jest to problematyczne i może spowodować problemy.

Na materiałach reklamowych od dawna są interfejsy różne od tych "fabrycznych".

O ile wiem, a znam temat od kilku już lat- panowie z Grentona ostro pracują nad różnymi coraz to nowszymi rozwiązaniami i należy być cierpliwym. Ja nie mogę się doczekać modułu" gate" do mojej pompy ciepła i centrali wentylacyjnej. Rejestry już mam przygotowane.

Mój przyjaciel zawsze klientom mówił, że produkt będzie 100% na święta. Nikt nigdy nie pytał, na które, a ja pytałem też- jakie święta i którego roku? :-)

Dodanie funkcjonalności, o której piszesz- chyba nie tak szybko... Myślę, że wiąże się to z implementacją do i tak już "objętościowego programu" jakiegoś edytora graficznego, który musi mieć możliwość importu wybranej grafiki, jej obróbki oraz eksportu. Ponadto dochodzi odświeżenie bazy butonów. Myślę, że prościej by było skonstruować zewnętrzny edytor ikon.

Rozpisałem się...

A znasz się na obróbce grafiki? Buttony muszą mieć cienie, blaski, przeźroczystości, warstwy itp.

Może i byłbyś zadowolony, że przycisk jest Twój, ale- nie gniewaj się- bez graficznego doświadczenia zrobisz kicior i wrócisz do fabrycznych przycisków, które już niedługo powinny być przerobione, bo wypadają trochę blado i myślę, że Fibaro pozyskuje sobie klientów właśnie interfejsem. Zadzwoń do Fibaro i zapytaj o możliwość tworzenia własnych przycisków. :-)

A ja widzę "grafiki" zrobione w paincie z zlepka pseudo ikonek brzydkie i słabe, i osobę wiem ale nie powiem. i jakieś pseudo wywody na temat edytora grafiki do softu który jest w zasadzie forkiem - nie sprawdzałem na wiki - bo LUA nie jest grentona, i edytor ich prawdopodobnie tez nie jest ich tylko dostosowany do potrzeb. a co do obrazków to skoro można custom ikonki w wyświetlaczu to tym bardziej można i gdzie indziej.  a tło i ikonki w apce mobilnej to nie jest żaden problem tylko trochę pracy bo trzeba je dostosowywać do responsywnego widoku, wiec trzeba kilka wersji jednej. ot i cała tajemnica.

Witaj Marcin,

zauważ, że rozdzielczość zrzutu w poście jest bardzo mała i cała grafika się rozmywa totalnie psując wrażenie ogólne. W rzeczywistości to żyleta!

Piszesz, że mnie znasz- dobrze zrozumiałem? Ja mieszkam na Podkarpaciu i mam na imię Bogdan. Jestem prywatnym użytkownikiem klocków Grenton, a że zajmuję się projektami php i grafiką to sobie postanowiłem podziobać i w Grentonie, bo wygląd interfejsu mnie nie zadowalał, a potem ruszyć temat publicznie- może coś mnie zainteresuje. Jeśli się zgadza- to zadzwoń do mnie, bo z pewnością daaawno nie słyszeliśmy się.

Nie każdemu musi się moja praca podobać i dzięki za słowa krytyki. Postaram się robić ikonki ładne i mocne.

Skoro się znasz to wiesz, że w Paincie nie da się zrobić takiego wyglądu. Nawet nie wiem, czy ma warstwy. Ostatnio odpalałem go w W3.1- o ile pamiętam jakieś lata 95 lub 96. Potem- pamiętasz- instalowało się Corela z jednej dyskietki 1,44 i miał nawet polskie fonty! True Type, a nie atm-owskie. Plik okładki do kasety VHS otwierał mi się na monitorze amber kilka godzin. :-) To była praca z grafiką! :-) Aż łezka się kręci...

Obecnie do takich drobiazgów wystarcza mi Corel i Fw.

A masz Grentona? Znasz OM, czy tylko śledzisz te strony?

Może jesteś z ich konkurencji! Pewnie tak.

Cenię sobie jak już wspomniałem słowa Twojej krytyki.

Pozdrawiam Marcinie!

Nie znam cie i nie jestem z konkurencji, współpracuje z grafikami - widziałem masę projektów - twoje ani ładne ani użyteczne - jak powiedziałeś hobbystyczne, nie pisze na temat gustu każdy ma własny. To tylko moje zdanie. Obok miniaturek są oryginalne pliki twoje w wyższej rozdzielczości. 

Uwagi - mdłe kolory , za dużo śmieci i gradientów, nieczytelne napisy, słabe kolory, czcionka też słabo, bajery typu dziwne nie pasujące ikony łózka w pseudo 3D, albo liście zasłaniające napisy to wisienka na torcie. Ale nadal uważam ze każdy może mieć takie jak chce, jak ci się podoba - super. 

Drażni mnie postawa co ci napisałem "wiem - ale nie powiem" - tak się wyraziłeś. I tak mam ObjectManagera a jako programista o ile nim jesteś powinneś nie pisać takich głupot o Lua to prosty język skryptowy ubogi kuzyn PHP , 

Co do programów graficznych wybacz Paint żyje do dziś nawet dodają mu funkcje w 10, i nie widzę potrzeby warstw do ikon - z założenia są kształtami. Za to Corel umarł już dawno poza drukarniami i to tez tymi biednymi. 

Jak ktoś chce się dowiedzieć co w trawie piszczy to proszę śledzić - tu są bebechy http://domktorymysli.pl/ - to nie jest mój blog. 

Również pozdrawiam serdecznie. 

rozmowa zeszla na nieco boczny tor i wracajac do tematu, to nie watpie w pracowitosc ekipy grentona, ale wieczne opoznienia troche odbieraja systemowi powagi. moze jednak skusisz sie na napisanie jakiegos manuala z oczywistym ryzykiem awarii konfiguracji u przeprowadzajacego taka zmiane?

Ufff. Narażasz mnie na długie pisanie...

Skontaktuj się najpierw ze mną na prv.

chetnie, ale na tym forum nie widze takiej opcji

To wykorzystaj suport. Napisz do nich prośbę o przekazanie swojego numeru lub adresu poczty do mnie na mój adres lub tel. Może pan Dawid zadziała.

Marcinie eN,

jak ja lubię takich wpadaczy na fora i psujów tematu. :-)

Czytaj dział! "Moja instalacja Grenton", a nie "Moje hejty do wszystkiego w pigułce". Pisz na temat! Pokaż co zrobiłeś w Grentonie i czytaj to co piszesz bo "i osobę wiem ale nie powiem" to twoje słowa.

Pochwal się jakimś skryptem, bo to jest ważne. Daj ludkom coś, co im pomoże w decyzji wyboru, stworzeniu funkcjonalności, sceny itp. Boisz się krytyki?

A z tym łóżkiem to już dowaliłeś i pokazałeś jakim jesteś znawcą tematu i jeszcze jakiś link do czyjegoś bloga podsyłasz...

Jak słyszę, że dla pomocnika grafika rozdzielczość 360x640 jest miarodajna to chyba tylko u niego sprzątasz. :-D

Poniosło mnie i przepraszam, bo nie wykasuję powyższej linijki, ale nie pisz więcej głupot.

Dobra! Dość. Kończę już rozmowę z tobą i przypominam- pisz na temat i nie zaczynaj od krytyki innych bez podparcia. Chwaląc się nawet byle czym zawsze możesz komuś pomóc, a ty z założenia wolisz szkodzić.

Wybaczam i popraw się, a Bozia ci wynagrodzi. :-)

Login or Signup to post a comment