Start a new topic

Integracja - rekuperacja, piec gazowy

Witam.

poszukuję informacji odnośnie integracji z piecem gazowym oraz rekuperacji. Póki co nie znalazłem nic ciekawego co mogłoby dać jednoznaczny sygnał w jaki sposób to zrobić aby działało z systemem Grenton.

Piec gazowy:  Vaillant VC 206 5-5
Rekuperacja: Zehnder ComfoAir Q350 PL

Może spotkali się Państwo już z tymi produktami??

Dzięki. Pozdrawiam

1 person has this question

Zehnder to chyba to samo albo bardzo zbliżone do Aeris? Przynajmniej z wyglądu.

Ja będę miał rekuperator Aeris, do tego moduł rekuperatora OptionBox, który właśnie powinien dać możliwość sterowania biegami rekuperatora, przez napięcia 0-10V, a ten z kolei będzie podłączony do modułu ANALOG In/Out Grentona. Taki jest mój plan, będę wiedział za 5 mc jak to będzie działać.

Z tego co mi natomiast wiadomo,  nie ma możliwości dostania się do odczytu temperatur (informacja od rekuperatora do systemu inteligentnego, tzn chyba jest jak OptionBox działa z KNX, ale to inna bajka)

1 person likes this

Witam, Sebastianie pisałeś, że będziesz testował sterowanie biegami rekuperatora przez napięcia 0-10V, który będzie podłączony do ANALOG In/Out. Czy masz już jakies konkretne rozwiązania, przemyślenia i praktykę? Podziel się prosze informacjami. Ja przymierzam się w sumie do podobnego sterowania ale grzejnikami kanałowymi które mają elektrozawór Danfora NC (Normalnie Zamknięty) podłączony i wyzwalany z modułu RELAY (analogicznie jak u Ciebie załączanie i wyłączanie silnika rekuperatora z modułu ANALOG) oraz wentylator o różnych prędkościach obrotowych sterowany odpowiędnim napięciem wyściowym z modułu ANALOG (analogicznie jak u Ciebie zmiana biegów rekuperatora). Mam oczywiście jeszcze podłączone dwa czujniki temperatury, jeden to DALLAS znajdujący się w kanale grzejnikowym by mierzyć temperaturę przy źródła ciepła, a drugi to wbudowany czujnik temperatury w SMART PANELU, który mierzy temperaturę w pomieszczeniu które mam ogrzewać. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki, wzór skryptu, czy jakiekolwiek inne rady, bo potrzebuję stworzyc jakąś sensowną logikę takiej konfiguracji. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Aeris/Zehnder z modułem OptionBox jest pomyslnie sterowany przez napiecie 0-10V z poziomu Grentona przy wykorzystaniu Analog In/Out Grentona. Można sterować biegami/poziomem pracy wentylatora.

To co mam i potrzebuję to jedynie załączanie maksymalnego biegu (wietrzenia) na określony czas w określonych przypadkach - tj np tryb/scena kapieli i jeszcze podłącze pod to w przyszłości czujnik wilgotnosci i CO2

Nie mam wiec tu pod rekuperator zadnych skomplikowanych skryptow ani koncepcji. 

Login or Signup to post a comment