Start a new topic
Answered

Stacja pogodowa

Szukam stacji pogodowej, którą będzie dobrze pracować z Grentonem. Potrzebuję pomiary: temperatury, wiatru, opadów i natężenia oświetlenia. Czy ktoś może coś polecić?

Best Answer

Szanowny Panie Marcinie,

Wraz z pojawieniem się modułu GATE, w systemie pojawi się możliwość podłączenia stacji pogodowych komunikujących się z wykorzystaniem protokołu MODBUS.

Do monitorowania podanych przez Pana parametrów polecam również zastosowanie zestawu czterech osobnych czujników podłączanych do wejść w module ANALOG IN/OUT - takie rozwiązanie pozwala na bardziej optymalny wybór miejsca montażu czujników względem mierzonej wartości.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

1 person has this question

Answer

Szanowny Panie Marcinie,

Wraz z pojawieniem się modułu GATE, w systemie pojawi się możliwość podłączenia stacji pogodowych komunikujących się z wykorzystaniem protokołu MODBUS.

Do monitorowania podanych przez Pana parametrów polecam również zastosowanie zestawu czterech osobnych czujników podłączanych do wejść w module ANALOG IN/OUT - takie rozwiązanie pozwala na bardziej optymalny wybór miejsca montażu czujników względem mierzonej wartości.

Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

Witam

Panie Marcinie wykonałem od podstaw własną stację pogodową

kontakt: dawid.kaczmarczyk@ventus-st.pl

jakis opis lub skrótowy tutorial - porady ?:)

1 person likes this

Stacja od elektroniki do wykonania jest naszym pomysłem. W aktualnej wersji mam 6 czujników (wyjście sygnał 0-10V): temperatura, kierunek wiatru, prędkość wiatru, ciśnienie, wilgotność, deszcz. Potrzebne są dwa moduły analog.

W jakiej cenie można by taką stację zamówić?

jeszcze modernizujemy stacje i testujemy także na cenę trzeba poczekać

WItam, Panie Dawidzie a właściwie to jest forum wiec kolego czy mógłbyś podesłać nazwy czujników które wykorzystałeś do swojej stacji. 

Szczerze powiem, że od bardzo długiego czasu szukam już różnych czujników przekształcających zmierzone wartości na skale 0-10 V i mało kto chce się na ten temat wypowiedzieć,

Również poszukuję informacji na temat sprawdzonych stacji pogodowych współpracujących z Grenton

Ponawiam pytanie, czy ktoś, coś zaimplementował stację pogodową do środowiska Grenton?

Czy istnieje taki produkt na rynku?

Witam,

Mamy sprawdzoną stację pogodową. Prędkość wiatru, czujnik nasłonecznienia, podgrzewany czujnik deszczu, temperatura, rozpoznaje wschód i zachód słońca itd.Działa po MODBUS i po 3 miesiącach uważamy za sprawdzony produkt godny polecenia.

Pozdrawiam.

Co to za producent tej stacji? Jaki koszt? Mogę prosić jakieś namiary (www) na nią?

Pozdrawiam

Witam,

Stacja kosztuje 1750 netto. Link STACJA POGODOWA Konfiguracja odczytu itd. genialnie prosta.

Pozdrawiam.

fajnie, że ktoś oferuje produkty ale czy istnieje rozwiązanie, które można w sposób cywilizowany zaimplementować? 

Dałem odpowiedź, ale już 2 post GRENTON zablokował. Mają cenzurę jak za PRL.

Był link, sam nie wiem stacja to P03/3 wpisz stacja pogodowa P03/3 jest tam kilka konfiguracji włącznie z GPS. Rozwiązań jest tysiące. Nie mogę sobie wyobrazić instalacji automatyki bez czujników. Taki system musi wiedzieć co się dzieje na zewnątrz. 

Login or Signup to post a comment