Start a new topic
Answered

Fibaro RGBW Controller

Ten model znajduje sie na liscie w pełni obsługiwanych urządzeń z-wawe ( w sekcji faq) a na liscie urzadzeń fibaro nie widnieje, to jak to jest - mozna wykorzystac go zgodnei z wszystkimi funkcjami które ma dostępne od fibaro ? ( np podpiac do niego tasmy na wyjsciach i czyjniki 0-10 do wejsć - i będa widoczne w grentonie ? w sensie bede mógł zgodnie z ich wskazaniami obsłuzyc je w lua? 

Best Answer

Panie Marcinie,

To urządzenie jest wspierane przez nasz system. Aby jednak nasza odpowiedź nie rodziła żadnych wątpliwości przeprowadzimy w naszym laboratorium testy i przekażemy Panu pełną odpowiedź dotyczącą szczegółów.

Założymy dla Pana zgłoszenie w systemie - dostanie Pan informację mailową na ten temat.

Zespół Grenton

No to lipa, żadnych przycisków raczej pod to nie można podpinać, trzeba wejścia traktować jako typowe czujniki analogowe. A myślałem że w OM będą na to chociaż jakieś metody.

Tak. Tutaj skrypty niestety. Sam osobiście nie korzystałem z tego w tym module.

Czyli nie ma metody OnSwitchOn (dla poszczególnych wejść) prosto z Grenton-a ? 

Trzeba je pobierać z rejestrów ?

I właśnie w configu masz rejestry do pobierania. Sprawdź mauala od rgbw fibaro. Wedle ich manualna były ustawiane tutaj wartości.

Po wykryciu w OM mam tylko widoczny ZWAVE_RGBW_LED1 i ZWAVE_CONFIG1.

ZWAVE_RGBW_LED1 mogę tylko ustawiać odpowiednio kanały R G B W, a w zdarzeniach tylko 3 funkcje, OnChange, OnSwitchOn i OnSwitchOff.

Usuń moduł i dodaj jeszcze raz.

mam najnowszego 180207

Zaktualizuj ob

Jakie ustawić wartości i w jakich rejestrach, żeby wejścia były widoczne, bo niestety mam tylko możliwość sterowania wyjściami ?

Tak , moduły Fibaro RGBW są wspierane i są widoczne wejścia i wyjścia. 

Czyli można odczytywać stany wejść ? I czy do każdego wejścia są odpowiednie cechy metody i zdarzenia ?

I czy to samo tyczy się wyjść ?

Witaj Michale Już są dostępne wejścia. Po ostatniej aktualizacji jest w pełni wspierany ten moduł. Pozdrawiam Tomasz

Też czekam na tą funkcjonalność.

Witam. To urzadzenie RGBW jest tylko częściowo wspierane przez was co mnie bardzo zirytowalo dzisiaj. Dostepne funkcje to tylko value rgbw i nic wiecej. A gdzie in 1-4? Pozdrawiam Tomasz
Answer

Panie Marcinie,

To urządzenie jest wspierane przez nasz system. Aby jednak nasza odpowiedź nie rodziła żadnych wątpliwości przeprowadzimy w naszym laboratorium testy i przekażemy Panu pełną odpowiedź dotyczącą szczegółów.

Założymy dla Pana zgłoszenie w systemie - dostanie Pan informację mailową na ten temat.

Zespół Grenton

Login or Signup to post a comment