Start a new topic
Answered

Fibaro RGBW Controller

Ten model znajduje sie na liscie w pełni obsługiwanych urządzeń z-wawe ( w sekcji faq) a na liscie urzadzeń fibaro nie widnieje, to jak to jest - mozna wykorzystac go zgodnei z wszystkimi funkcjami które ma dostępne od fibaro ? ( np podpiac do niego tasmy na wyjsciach i czyjniki 0-10 do wejsć - i będa widoczne w grentonie ? w sensie bede mógł zgodnie z ich wskazaniami obsłuzyc je w lua? 

Best Answer

Panie Marcinie,

To urządzenie jest wspierane przez nasz system. Aby jednak nasza odpowiedź nie rodziła żadnych wątpliwości przeprowadzimy w naszym laboratorium testy i przekażemy Panu pełną odpowiedź dotyczącą szczegółów.

Założymy dla Pana zgłoszenie w systemie - dostanie Pan informację mailową na ten temat.

Zespół Grenton

Answer

Panie Marcinie,

To urządzenie jest wspierane przez nasz system. Aby jednak nasza odpowiedź nie rodziła żadnych wątpliwości przeprowadzimy w naszym laboratorium testy i przekażemy Panu pełną odpowiedź dotyczącą szczegółów.

Założymy dla Pana zgłoszenie w systemie - dostanie Pan informację mailową na ten temat.

Zespół Grenton

Witam. To urzadzenie RGBW jest tylko częściowo wspierane przez was co mnie bardzo zirytowalo dzisiaj. Dostepne funkcje to tylko value rgbw i nic wiecej. A gdzie in 1-4? Pozdrawiam Tomasz

Też czekam na tą funkcjonalność.

Witaj Michale Już są dostępne wejścia. Po ostatniej aktualizacji jest w pełni wspierany ten moduł. Pozdrawiam Tomasz

Czyli można odczytywać stany wejść ? I czy do każdego wejścia są odpowiednie cechy metody i zdarzenia ?

I czy to samo tyczy się wyjść ?

Tak , moduły Fibaro RGBW są wspierane i są widoczne wejścia i wyjścia. 

Jakie ustawić wartości i w jakich rejestrach, żeby wejścia były widoczne, bo niestety mam tylko możliwość sterowania wyjściami ?

Zaktualizuj ob

mam najnowszego 180207

Usuń moduł i dodaj jeszcze raz.

Po wykryciu w OM mam tylko widoczny ZWAVE_RGBW_LED1 i ZWAVE_CONFIG1.

ZWAVE_RGBW_LED1 mogę tylko ustawiać odpowiednio kanały R G B W, a w zdarzeniach tylko 3 funkcje, OnChange, OnSwitchOn i OnSwitchOff.

I właśnie w configu masz rejestry do pobierania. Sprawdź mauala od rgbw fibaro. Wedle ich manualna były ustawiane tutaj wartości.

Czyli nie ma metody OnSwitchOn (dla poszczególnych wejść) prosto z Grenton-a ? 

Trzeba je pobierać z rejestrów ?

Tak. Tutaj skrypty niestety. Sam osobiście nie korzystałem z tego w tym module.
Login or Signup to post a comment