Neues Thema starten

Roller Shutter a przycisk roletowy

Jak połączyć Roller Shutter z przyciskiem roletowym?? Na razie nie mam na tyle kasy, aby wszędzie zainstalować Touch Panele lub Smart Panel i chciałbym zasterować roletą nie tylko przez komórkę, ale też ręcznie z przycisku roletowego. Znacie jakieś dobre rozwiazania / połączenia??

Musisz określić czy masz Roller Shutter na szynę DIN , czy moduł dopuszkowy. Jeżeli na szynę DIN , to włącznik podłączasz  przewodowo do modułu Digital IN , lub zastosuj dopuszkowy bezprzewodowy moduł wejść Z-Wave. Albo zastosuj Roller Shutter Z-Wave dopuszkowy , i w nim masz wejścia pod które podłączysz przycisk.  A może do puszki masz doprowadzoną magistralę ? Wtedy dopuszkowy Roller Tf-Bus. Sposobów jest kilka, musisz określić co masz. 

Dzięki.

Na razie mam rolety i jestem na etapie planowania instalacji z elektrykiem. Stąd moje pytanie co byłoby najlepiej  zrobić.

Wstępnie myślałem o module na szynę DIN, ale wymyśliłem sobie dodatkowy włącznik przy oknie i tu zaczęło się myślenie.

Doprowadz przewod (skretke?) do wlacznika (z rozdzielni) i daj zwykly wlacznik dzwonkowy, a nie przycisk roletowy, ktory nijak sie nie sprawdzi w takim ukladzie. Roletowe sie daje jak nie masz inteleigentnej instalacji i musisz steroweac jakos roletami.

Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen