Neues Thema starten

grenton vs satel moduł wejść wyjść przekaźnikowych

Moduł integracyjny Gate - nowe urządzenie Grenton Smart Home

Integracja z Satelem

Dzięki modułowi GATE można dodać do obsługi w systemie Grenton dowolne urządzenie wejściowe (czujnik ruchu, kontaktron itd.) i wyjściowe podłączone do centrali systemu alarmowego. Moduł ten pozwala również na uzbrajanie i rozbrajanie dowolnych stref utworzonych w systemie alarmowym. 

Czy dobrze rozmumiem że moduł geta alarm pozwala na sterowanie urządzeniami na wyjściach satela?

Wprost grentonem da się sterować wyjściamy i wejściamy na module INT-IORS tak jak wyjściamy na modułach grentonowskich.

Raczej nie można. Można odczytywać stan wejść i wyjść z Satela i wykorzystywać ich stan na potrzeby Grentona.

jakie jest opóźnienie pomiędzy zdażeniem na czujce a odczytaniem tego na grentonie tz. czy można sterować w czasie rzeczywistym bez zauważalnych opóźnień?

Typowo poniżej 1 sekundy. Można sterować np. oświetleniem.  Działa nieźle ale co jakiś czas CLU (także 2.0) potrafi się zamulić i wtedy to już tylko zdjęcie i ponowne podanie napięcia na system.

no chyba mozna. wejscie sterowalne w satelu da sie sterowac z grentona. myle sie?

Może czegoś nie wiem. Podpowiesz jak to skonfigurować? Moduł alarm ma 1 generacji.

Doszedł ktoś do tego czy można sterować wyjściami ITN-IORS z poziomu Grenton czy nie można ?

W przyszłym tygodniu będę u siebie wrzucał do szafy Grentona. Mam na INT-IORS postawione oświetlenie klatki i elektrozaczep to postaram się na szybko sprawdzić. Wydaje mi się, że powinno działać w obie strony.

Mam Integrę 128 wraz z INT-IORS skonfigurowane z Grentonem V1. Działa wszystko tak jak zakładałem. Grenton odczytuje sygnały z czujek Satela - opóźnienie realne 0,5-0,7 sek. Np. po aktywacji określonej czujki załącza mi się zaprogramowane wyjście przekaźnikowe w module przekaźnikowym Grentona. Wyjściami INT-IORS też tak samo steruję.Opóźnienie identyczne - w praktyce jak najbardziej akceptowalne. Czyli Grenton w pełni komunikuje się w obie strony z Satelem. Dla precyzji dodam , iż testuję system z poziomu programu OM, nie miałem jeszcze czasu stworzyć aplikacji na telefon , więc nie wiem jak będzie działało zdalnie , ale sądzę że nie będzie rozczarowań. Z poziomu OM - wszystko działa. 

Witam, 

posiadam centralę Satel Integra 64 po sprawdzeniu w DLOADX nr wejść wyjść połączyłem się z centralą przez moduł Gate Alarm, sprawdziłem działanie czujek, kontaktronów i wszystko widzi, wejścia w centrali alarmowej wykorzystuje do ogrzewania, oświetlenia w małym stopniu, ale przydaję się. Natomiast problem leży po stronie możliwości sterowania wyjściami, np. elektrozawór podłączony pod centralę, czy awaryjne oświetlenie czujek PIR tego nie mogę załączyć nawet z OM, a widzi wszystkie Satel Output. 

Uprawnienia administratora mam wszystkie zaznaczone więc nie wiem w czym leży problem, czy może ktoś pomóc ? 

Z góry dziękuję.

musisz mieć wyjścia w sahelu sterowalne a nie zwykle. dopiero ze stanu tych wyjść można pobrać stan dla tych wynikowych

Dziękuję za odpowiedź, tak też zrobilem tego samego dnia co pisałem.
Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen