Neues Thema starten

Wsparcie modułów Fibaro (z-wave)

Witam wszystkich zawiedzionych kompatybilnością systemu Grenton, oraz tych nielicznych zadowolonych :)


Ponieważ od dawna wykorzystuję czujnik Fibaro Motion Sensor w połączeniu z systemem Grenton, oraz potrzebowałem kolejnego takiego czujnika, niewiele się zastanawiając kupiłem kolejny i próbowałem dodać go do CLU.


Niestety bez sukcesu (pojawiam się 'unknown module') - okazuje się, że czujnik nie jest wspierany. Prawdopodobnie wynika to z wersji sprzętowej samego czujnika.


Czy ktoś ma podobne doświadczenia?


@zespół grenton: czy można liczyć na wsparcie nowszych wersji modułów, które już objęte są wsparciem?

Podobną historię miałem z fibaro wall plug - tutaj udało się obejść problem poprzez 'ręczny' zapis wartości do urządzenia.
1 Person hat diese Frage

nieco obok temu moge napisac ze modul fibaro flood sensor musi byc w wersji co najmniej 3.2

Fibaro Motion Sensor wychodzi teraz z firmware w wersji 3.3, która nie współpracuje z Grentonem.

Popieram. 

Fajnie że da się podłączyć modułu FIbaro ale co z tego skoro obsługiwane są tylko archaiczne wersje tych modułów. Ciężko gdziekolwiek znaleźć na rynku urządzenie w tych konkretnych wersjach firmware!

Szanowni Panowie,

W przeciągu najbliższych 6 miesięcy nie przewidujemy dodania obsługi kolejnych modułów Z-Wave do CLU starszej generacji. Na chwilę obecną pracujemy nad firmwarem, który przeniesie część funkcjonalności z CLU drugiej generacji do pierwszej, w tym również wszystkie moduły Z-Wave, które są obecnie obsługiwane przez to CLU


Zespół Grenton

@zespół grenton: czy jest możliwość albo trwają prace nad dodaniem nowych modułów Fibaro do CLU2. Głównie mam na myśli Fibaro smart implant? Mam potrzebę użycia kilku czujników temperatury i analog in, ale nie nogę pociągnąć kabli.
Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen