Neues Thema starten

Magistrala w gwiazdę po 1-wire

Czy moduł Analog I/O był testowany z rozgałęziaczem 1-wire, który pozwala na budowę sieci w gwiazdę? Czy moduł DNB-400 z CEL-MAR będzie współpracował z Grenton?

1 Person hat diese Frage

Ponawiam pytanie: Czy moduł DNB-400 z CEL-MAR będzie współpracował z Grenton?

Szanowni Panowie,

Nie testowaliśmy takiego rozwiązania i w związku z tym nie możemy zagwarantować poprawności działania systemu po jego zastosowaniu. 

Zespół Grenton

Witam

Przetestowałem, działa częściowo, tzn. w mojej konfiguracji działa do sześciu gałezi magistrali 1-wire, o różnej długości. Łacznie podłączonych jest osiem dallasów. Podłączanie kolejnych gałęzi powoduje, że procedura odnajdowania nowych nie działa. Na oscyloskopie widać bardzo dobrze, jak podłączanie kolejnych gałęzi z dallasami pogarsza poziomy i kształt fali prostokątnej. Po przekroczeniu pewnego obciążenia, poziomy są na tyle zniekształcone i są w obszarze nieustalonym, że przestaje to działać. Rozwiązałem problem, tzn. dokupiłem drugą jednostkę Analog i rozdzieliłem na dwa DNB-400, działa... Ogólnie bardzo drogie rozwiązanie prostego problemu ;-)

Dzwoniłem do CelMar u i inżynier powiedział że dla pewności działania czujniki trzeba połączyć 3przewodowo (zasilić 5 v).
Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen