Neues Thema starten

Żaluzje fasadowe

Witam Czy korzystał ktoś z modułu do rolet aby sterować żaluzjami fasadowymi? Góra dół to nie problem ale uchylenie lameli... dzieki za odpowiedź...

1 Person hat diese Frage

A czy tu jest jakaś inna metoda działania ? Czy te żaluzje nie mają wyłączników krańcowych ? Bo nie chce mi się w to wierzyć.

rolety jadą w dół lub w górę... stop jest realizowany przez krańcówkę lub czasowo... W żaluzjach jest tak samo do opuszczania lub ich zwijania. Ale jeszcze można uchylać lamelki, i teraz pytanie czy da się to realizować przez moduł do rolet...?

Oczywiście że się da. Stosuje się wtedy metodę UP czy DOWN z czasem działania. Przy pomocy zmiennych, można potem nawet zapamiętywać pozycję rolety. Oczywiście musi być przy tym napisany skrypt.

Możemy Panu wykonać takie sterowanie.

Szanowny Panie Krzysztofie Nowakowski,


Tak jak koledzy powyżej napisali, większość dostępnych na rynku rolet fasadowych podłącza się do sterowników w taki sam sposób jak "zwykłe" rolety, a jedyna sterowanie lamelkami realizowane jest przez ponowne podanie impulsu sterującego na ten sam kanał (tzn. np. jazda w dół -> jazda w dół). Po stronie systemu używa Pan modułu Roller Shutter.


Pozdrawiamy,

Zespół GRENTON

Witam. Czy w przypadku żaluzji fasadowych jest możliwość: - weryfikacji stanu żaluzji (podniesione - opuszczone) w aplikacji myGrenton ? - podglądu procentowego opuszczania żaluzji w czasie rzeczywistym również w aplikacji myGrenton ? Pozdrawiam

witam pozwolę sobie odświeżyć temat  podniesiony przez P, Piotra powyżej 

"Witam. Czy w przypadku żaluzji fasadowych jest możliwość: - weryfikacji stanu żaluzji (podniesione - opuszczone) w aplikacji myGrenton ? - podglądu procentowego opuszczania żaluzji w czasie rzeczywistym również w aplikacji myGrenton"

dziękuje za odpowiedź 

Podlaczam sie pod pytanie Pana Piotra. Jesli tak to jak to zrobic?


Dziekuje


Pozdrawiam

Szanowni Panowie,


Niedawno wprowadziliśmy nowy firmware na jednostkę CLU oraz moduł Roller Shutter, który umożliwia płynne sterowanie roletami i żaluzjami.

Jest to jeszcze wersja Beta, niemniej jednak zapraszamy do udziału w testach. Szczegóły dostępne są pod tym adresem:

https://grentonsmarthome.github.io/beta-pl/


Pozdrawiamy

Zespół Grenton


Witam,


Nie rozumiem tego zdania, czy wprowadziliscie nowy modul Roller Shutter czy tylko nowy firmware na CLU? 


https://www.grenton.pl/roller-shutter-din-69.html - czy ten Roller Shutter w polaczeniu z nowym firmware dla CLU bedzie umozliwial funkcjonalnosci o ktore pytal kolega Piotr?


Dziekuje


Pozdrawiam

aktualizacja dostępna będzie również na clu v1

Nie, aktualizacja ta jest dostępna tylko dla CLU generacji drugiej.


Pozdrawiamy 

Zespół Grenton

 a jest jakakolwiek szansa na aktualizacje do generacji pierwszej

Aktualizacja generacji pierwszej została niemal przez waszą firmę wycofana ...

Moduły CLU I gen. różnią się pod względem Hardware od modułów CLU II gen. i z tego powodu ich rozwój zatrzymał się na pewnym etapie. Wszystkie nowe funkcjonalności jak np. sterowanie poziomem otwarcia rolety czy lamelek w żaluzji wdrażane są dla modułów II generacji.


Utrzymaliśmy natomiast kompatybilność pomiędzy dwoma generacjami i moduły CLU 2.0 prawidłowo obsługują moduły z I generacji systemu - tzn., że do systemów zbudowanych w oparciu o CLU I gen. można zamiennie wstawiać CLU II gen.


Pozdrawiamy,

Zespół Grenton

Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen