Neues Thema starten

Formatowanie i operacja na danych w polu tekstowym

Czy możliwe jest formatowanie i/lub operacje na danych w polu tekstowym?

Np zmienic format liczb na całkowite? 

tekst.png
(981 Bytes)

Hej Panowie,

a nie lepiej zrobić "PRINT FLOAT" w miejscu gdzie wśród tekstu chcesz mieć zmienną?

Jak tak zrobisz, to w OMie prawdopodobnie dostaniesz 12,20. Więc opcja Krzysztofa dużo lepsza.

a nie można tak:

wartość początkowa: 12,2312 i chcemy ją przedstawić jako 12,2, tak?

Mnożymy przez 10:12,2312*10=122,312

Zaokrąglamy np. w dół: 122

Dzielimy przez 10: 12,2

tumarcinus@gmail.com nie wiem, czy jest taka funkcja w bibliotece math, ale możesz takie coś uzyskać poprzez bibliotekę string.

Wyszukać w stringu pozycję kropki funkcją string.find, a potem wyciąć interesującą Cię ilość znaków stringa funkcją string.sub.

Pzdr.

Super, ale ...

math.floor(Value)math.ceil(Value) uważam za mało przydatne do wyświetlania temperatury na SmatrPanelu z racji uzyskiwanej niedokładności, tj. jeśli temperatura wynosi 23,9 to po użyciu funkcji math.floor na panelu pojawi się 23 stopnie - czyli przekłamanie o prawie jeden stopień. Niby niewiele, ale po co zniekształcać dane ?

Znacie może jakiś skrypt do zaokrąglania liczby do jednego lub dwóch liczb po przecinku ?

Wrzucam w zakładkę źródło, może wersja OM ma znaczenie albo system operacyjny.

A wrzucasz math.floora w Źródło, pierwszą zakładkę, czy ostatnią zakładkę Parametry>Parametry obiektu>Text?

Jak w pierwszą to musi działać, jak w ostatnią to ma prawo nie działać.

Próbuję w ten sposób zaokrąglić wartość temperatury ale po dołożeniu math.floor(Value) w komponencie text w visual builder znika mi cała wartość. Jak robię to przez skrypt i zmienną globalną to działa. Jakiś pomysł? 

Masz na myśli komponent text w aplikacji mobilnej? Możesz użyć tego co oferuje lua. U mnie to śmiga.

W źródle masz pewnie tak:
NAZWA_CLU->NAZWA_MODUŁU->Value

A wystarczy mały myk:

NAZWA_CLU->NAZWA_MODUŁU->math.ceil(Value)

I masz zaokrąglone w górę. Jak chcesz w dół, to math.floor. generalnie polecam zapoznać się z biblioteką lua bo nieźle rozszerza podstawe grentona.

Chcę np wyświetlić wartość na wizualizacji, nie jako: 12,2312

tylko jako 12 - liczbę całkowitą

Lub też wykonać operacje na zmiennej, przykładowo:
mając wartość ostatniego czasu uruchomienia kalendarza calendar->SinceLastRun
Wyświetlić jako godziny, zamiast minut.

Nie wiem czy inni też, ale ja nie za bardzo rozumiem pytanie. Co chcesz uzyskać?
Anmelden oder Registrieren um einen Kommentar zu veröffentlichen